Otomobil

Skoda Kamiq de galericilerin eline düştü! Fiyatı uçtu!

Tasarımı ve iç dizaynı ile beğeni kazanan Skoda Kamiq, 197.500 TL'den ülkemiz pazarına giriş yapmıştı. Aracın şimdiki fiyatı ise maalesef tavan yaptı!

Uzun süredir ülkemize geleceği yönünde reklamları dönen ve sonunda Türkiye'ye gelen Skoda Kamiq, tasarımı ve özellikleri ile büyük beğeni topluyor. Aracın özellikleri kadar dikkat çeken bir başka yönü de fiyatıydı çünkü daha pahalı olarak satışa sunulması bekleniyordu. Bu anlamda bir sürpriz yapan Skoda, son SUV modelini daha uygun fiyattan ülkemiz pazarına sundu. Skoda Kamiq, 197.500 TL'den başlayan fiyatlar ile piyasaya giriş yaptı. Ancak hemen hemen her SUV modelinde olduğu gibi nihai tüketiciler bu arabayı da temin edememeye başladılar.

Skoda Kamiq de galericilerin eline düştü! Fiyatı uçtu!

Aracı satın almak isteyenler, Skoda yetili bayisine gittiği zaman Kamiq modelinin tükendiği bilgisi ile karşı karşıya kalıyorlar. Yeni gelecek olan arabaların da satıldığı ifade edilirken, bir sonraki parti için Kasım ayına kadar beklemek gerekebiliyor. Bu anlamda herhangi bir fiyat sabitleme garantisi de alamayan müşteriler de evine eli boş dönmek durumunda kalıyor. Türkiye pazarına 197.500 TL'den giriş yapan Skoda Kamiq'in çeşitli sitelerdeki fiyatlarına göz attığımız zaman ise daha da şaşırıyoruz.

Galericiler ve alım satım yapan kişiler tarafından önceden satın alınan araçlar, şu anda en az 270.000 TL'den satışa sunuluyor. Aradaki fiyat farkına baktığımızda ise bunun aracı almak isteyen gerçek tüketicinin cebinden 70.000 TL daha fazla paranın çıkması anlamına geldiğini görüyoruz. Bu durumun nihai tüketici için büyük bir sorun olduğu aşikar ve tüketiciler bu sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

Yorumlar
Laz
Özellikle bunu Wolkswagen grubu yapıyor.Bayiler kendi galerileriyle paslaşıyor.Pandemi sürecindeki zararlarını bu şekilde çıkarmaya çalışıyorlar.Vatandaş almayacak bu fiyatlarda ellerinde patlayacak tek seçenek bu.
Cevapla
Tayyar
Kardeşim sıraya yazılmak sorun değilde, bayi sana fiyat garantisi vermiyor, o gün kaç para ise o fiyattan alırsın diyor. Sonuç olarak herkesin nakit olmadığı içinde, kredi ile almak zorunda olan çekiniyor. Bu gün 250 bine yazıldığı araca 2 ay sonra gel teslim al dediklerinde 350bin istemeyeceklerinin garantisi var mı? Bana göre devletin alması gereken tek önlem, firmaların son 3 yıllık arz miktarının ortalamasını tutturma şartı getirmesi, kredi desteğiymiş falan filan hikaye, talebe karşılık yeterli veya üstünde arz, böyle sipariş usulü araba satmaya devam ettikçe, hem bu fırsatçılar hem otomobil firmaları daha çok kazıklar bu milleti. Örneğin: x marka 230bin e sattığı arabadan her almak isteyene anında araç tedariği yapsa ne sıfır fiyatları nede 2.El fiyatları yükselir olay bu kadar basit
Cevapla
Gökay Tüven
Lansman fiyatı olan 197.500 tl kimler aldı bu aracı ilk bunu merak ediyorum Doğuş otoya mail attığımda sorduğum soruya cevap olarak İstanbul İzmir gibi şehirlerde birkaç bayi almıştır ancak denildi araca opsiyonel eklemeler yapıldığında vergi dilimi yükseliyormuş bu yüzden 240000 ile 280000 arası bu aracın fiyatları olacak Bu yüzden benim için cazip fiyat avantajını kaybedecek Skoda fabıa kullanıcısıyım lansman fiyatını görünce aradım keşke alabilseydik😌
Cevapla
Poyraz
Sayın cumhur başkanı bunları gormuyormu günlük zam yapıyor araç alıp satanlar herkes kafasına göre fiyat koyuyor galericiler yüzer yüzer sipariş veriyor bayilere bayilerden alıp yüz yuzellibin fiyat koyup satıyor cumhur baskani nezaman görecek bu durumu nezamn eski fiyatlara döndürecek ki haksız kazanç yapan bu insanlar yerinde oturacak görsün artık birzahmet ortalik çamur oldu millet sıkıntıya girdi
Cevapla
Alper Torun
Ne sıkıntısı, yaya mı kaldınız. Hiç te galeriden almam, yazılırım sıraya. Ne zaman gelirse o zaman alırım. 2 ay sonra fiyatlar artacak tuzağına da hiç düşmem. Param hazırsa eğer, Euro'ya çevirir beklerim. Araç gelince de zam gelse bile etkilenmem. Böyle olunca da galeriler araba almaz. Bu kadar basit. Serbest piyasa şartlarında galeriler arabayı alıyor ve satıyor. Ticaret yapıyor. Bunun neresi anormal. İstersen sen de yapabilirsin. Ama hemen araba almak sabırsızlığını gösteriyorsan bedelini ödemek durumundasın. Galericiler de zaten böyle insanlara satıyorlar. Bu arada ben ne galericiyim, ne de bayisiyim. Bayiden arabasını beklemiş ve almış Skoda Karoq 2018 sahibiyim.
Ahmettt
Kimse almasın o uckagitcilarin elinde kalsın araclar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.