Otomobil

Logo değiştirenler kervanına Toyota da katıldı! İşte yeni logo!

Dev otomobil üreticisi Toyota, modaya uyum sağladı ve yeni logosunu tanıttı. Hatırlanacağı üzere BMW ve Nissan da bu konuda değişikliğe gitmişti.


Son zamanlarda otomobil dünyasında yaşanan logo değiştirme modası hızla devam ediyor. Hatırlanacağı üzere daha önce Volkswagen, BMW ve Nissan gibi dev otomobil markaları uzun zamandır kullanmış oldukları logolarında değişikliğe gitme kararını almışlardı. Bu değişikliklerin en ciddisini ise BMW yaşamış ve logo üzerinde ciddi görsel oynamaların yapıldığı görülmüştü. Tüm bu üreticilerin ardından Japonya merkezli dev şirket Toyota da bu konuda bir değişikliğe gitme kararı aldı.

Logo değiştirenler kervanına Toyota da katıldı! İşte yeni logo!

Toyota 2009 yılından bu yana aynı logoyu kullanıyordu. Yetkililer artık marka yüzünün yavaş yavaş eskimeye başladığını düşünmüş olacak ki böyle bir değişiklik yapma ihtiyacını hissettiler. Aslında bu değişiklik 2019 yılından başından bu yana ciddi manada gündemdeydi ve sonunda tasarımsal değişiklikler tamamlanarak yeni logo tanıtıldı. Ancak Japonya menşeli üreticinin yeni amblemini gördüğünüzde çok şaşırmayabilirsiniz, zira ilk bakışta majör bir değişiklik göze çarpmıyor.

Yeni logo Toyota'nın daha çok premium görünmesi adına tasarlanmış ve bu bakımdan 2 boyutlu olmasına özen gösterilmiş. Demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi çok net bir farklılık yok gibi görünse de 2009'dan beri kullanılan logo ile kıyaslandığı zaman daha şık durduğunu söyleyebiliriz. Tüm üreticilerin artık yavaş yavaş geleceğe hazırlandığı aşikar. Peki siz Toyota'nın yeni logosunu nasıl buldunuz? Yorumlarınız ile görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
hasoli
Tırıss geber yapmaktan ne vakit vazgeçeceksiniz
Cevapla
abdulcabber
eski yeni yan yana koymayacak kadar sığ haber yapıyorsunuz, bayağı clickbait haberciliği..
Cevapla
Boş
hani nerde yeni logo? ekrandaki zaten eski logo!
Cevapla
Birisi
Sadece 2 boyutlu hale getirmişler.
Hamit
Sürekli iyileştirme ve yenilikçi olmak
Cevapla
Durşen
Çok kotu nissan in ki bile daha iyiydi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.