Otomobil

Skoda Octavia RS Wagon’a ABT dokunuşu

Volkswagen grubunun önemli geliştiricilerinden ABT, Skoda Octavia RS Wagon’da performansı doğrudan etkileyecek geliştirmeleri otomobil tutkunlarına sunuyor.

Skoda Octavia RS Wagon’a ABT dokunuşu

Birçok otomobil modeli üzerinde geliştirme çalışmaları yapan ABT, Skoda Octavia RS Wagon modelini daha cazibeli bir hale getirmeyi başarmış.

Skoda Octavia RS Wagon’a ABT dokunuşu

Birçok markanın otomobilleri üzerinde yaptığı geliştirmeler ile ön plana çıkmayı başaran ABT, şimdilerde performans odaklı station wagonları gündemine almış görünüyor. Audi, Volkswagen, Seat ve Skoda markalarına ait otomobillerde geliştirme çalışmaları yapan ABT, Octavia RS’e yaptığı dokunuşlarla station wagonların çekiciliğini arttırmış görünüyor. ABT, Octavia RS üzerinde yaptığı geliştirmelerden sonra araç adeta hırçın bir yarış arabası havasına bürünmüş.

Araç Skoda tarafından standart versiyonda 2.0 litrelik turbo motor ile kullanıcılarına sunulurken, ABT gerçekleştirdiği performans geliştirme süreçlerinden sonra araca ekstradan 45 beygirlik artış sağlıyor.

Bu artışla birlikte araç 290 beygir güce ulaşıyor. Tork değerinde de büyük değişiklikler gerçekleştiren ABT, aracın standart olarak sunulan 370 Nm Tork değerini 410 Nm‘ye çıkartmış.

Alçaltılmış süspansiyon, roll-bar ve jant seti ile de Octavia RS’e dokunuşlar yapan ABT, Dizel motor seçeneğinde de geliştirmeler yaparak motorda 210 beygir ve 420 Nm Tork değerlerini yakalamış durumda.

ABT geliştirme çalışmalarıyla dikkat çekiyor

Özellikle performans anlamında geliştirdiği farklı modeldeki otomobiller ile ilgi odağı olmayı başaran ABT, performans geliştirmelerini seven ve bunun meraklısı olan bütün otomobil tutkunlarını merkezine bekliyor.

Yorumlar
Muhammed
Skoda son dönemde araç dizaynları oldukça dikkat çekici pazarı daha zorlayacağa benziyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.