Otomobil

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti

2019'un sonunda tanıtılması beklenen Tesla’nın elektrikli pickup modeli Emre Husmen'in gözünden farklı bir bakış açısıyla yansıtılmış.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti

Başarılı çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi başaran Türk tasarımcı Emre Husmen, Tesla’nın tanıtacağı elektrikli pickup modeli için bir konsept hazırladı.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti

Otomotiv sektöründe elektrikli araç üretimi konusunda öncü firma olmayı başaran Tesla, ilk elektrikli pickup modelini 2019 yılı sonunda tanıtmaya hazırlanıyor. Tesla Pickup modeli hakkında bazı teknik bilgileri paylaşan Elon Musk, modelin tasarımı konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı. Tasarım konusunda bilgi vermekten kaçınan Musk, Tesla tutkunlarını meraklandırmayı başardı.  

Daha önce ortaya koyduğu BMW M4 CSL ve Model S tasarımları ile büyük ilgi gören Türk tasarımcı Emre Husmen, Elon Musk’ın “Blade Runner” olarak sözünü ettiği ve Tesla tutkunlarının merakla beklediği Tesla Pickup konsepti ile karşımıza çıktı.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti - Resim : 1

Türk tasarımcı Emre Husmen, Rivian gibi ciddi bir rakibe sahip olan Tesla Pickup modelinin tasarım olarak fark yaratacak kaslı bir yapıda olmasına özen göstermiş. Tasarımcı ortaya koyduğu çalışmasında fütüristik  bir bakış açısı sergilemiş.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti - Resim : 2

Tasarımını gerçekleştirdiği modelin farklı bir görünüme sahip olmasına özen gösteren tasarımcı Tesla Pickup konsept aracı yerden yüksekliği ve büyük tekerlekleri ile oldukça heybetli görünüyor.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti - Resim : 3

Özellikle ön ve arka kısımlarda yer alan ince LED aydınlatmalar aracı diğer Tesla modellerinden ayırıyor. Emre Husmen’in modelin elektrikli olmasından kaynaklanan iç hacim genişliğini uzun aks mesafesi ile tasarıma başarılı bir şekilde entegre ettiği görülüyor.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti - Resim : 4

Husmen'in kendine has bakış açısıyla yansıttığı konsept modelin Tesla’nın dikkatini çekip çekmediğini model tanıtıldığı zaman değerlendireceğiz.

Tesla Pickup’ın teknik özellikleri neler olacak?

Elon Musk yılsonunda tanıtılması beklenen elektrikli pickup modeli hakkında daha önce yaptığı açıklamalarda, aracın 800 kilometreye kadar menzil sunacağını, aracın her iki aksında bulunan motorları sayesinde 4x4 bir araç olacağını ve araca yüklenen yük miktarına göre otomatik ayarlanan akıllı süspansiyon sistemine sahip olacağını belirtmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.