Otomobil

Skoda'nın yeni melez modeli hazır!

Volkswagen Group üyelerinden Skoda, Fabia modeliyle özellikle süper mini otomobil sınıfında dengeleri değiştirmeye son derece kararlı gözüküyor.


Skodan yeni hibrit teknolojili model ile ilgili ipuçları verdi. Uzun süredir hakkında dedikodular duyduğumuz “Vision X” Skoda’nın 2025 Stratejisi’nin önemli parçalarından olan süper mini otomobil ve kompakt SUV sınıflarının yeni adımını oluşturacak.

Kısa süre önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda “dünya tanıtımı” gerçekleştirilen melez teknolojili “Skoda Vision X”, markanın SUV sınıfındaki atılımının üçüncü adımı olacak bir yeniliği müjdeledi. Bugüne kadar piyasaya sunduğu iki yeni SUV modelinde kullandığı tasarım dilini, bu kez daha fonksitonel bir crossover modele aktaran Skoda, keskin çizgiler ve konturlar sayesinde bu yeşil renkli aracın dinamik yönünü de ön plana çıkarıyor.

Siyah renkli tavan, ayırt edici tamponlar, geniş panoramik cam tavan ve 20 inçlik alaşım jantlar da güçlü bir görünüm ortaya koyacak. Skoda, bu modele de Çek temelli cam işçiliğinden esintileri yerleştirmeyi başarmış.

“Vision X”de, iç mekanda tamamen farklı bir tasarım sunuyor. Geniş ve ergonomik gösterge panelinde, bol renkli bir yapı kullanılırken, değişik bir etki oluşturuluyor.

Bilgi ve eğlence sistemlerine ulaşımı, dokunmatik ekran sayesinde sadeleştirilmiş.  Yeni Fabia, geniş çaplı iyileştirmerle zirveye oturmayı hedefliyor.  Yeni Fabia modellerinde vererimli 1.0 litre benzinli motor seçeneği de bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.