Otomobil

Snapdragon 810'un aşırı ısınma sorununa Chevrolet'ten çözüm geldi!

Chevrolet, arabada akıllı telefon soğutmak için "Active Telefon Soğutma" sistemini duyurdu.

Snapdragon 810'un aşırı ısınma sorununa Chevrolet'ten çözüm geldi!

Modern ve yüksek özellikli akıllı telefonlar, fazla enerji harcaması sebebiyle kullanıcıları aşırı ısınma  sorunları ile karşı karşıya bırakabiliyor. Özellikle yaz aylarındaki sıcaklıklar bu ısı sorununu biraz daha arttırabiliyor. Özellikle araba içindeyseniz ve telefonunuzla müzik dinliyor ya da şarj ediyorsanız bu sorun ikiye katlıyor.

Otomobil üreticisi Chevrolet, akıllı telefon sahiplerinin ısınma problemlerine karşı ihtiyaçlarını karşılamak için etkili gibi görünen basit bir çözüm sunmaya karar verdi. Şirket, esasen akıllı telefonunuz için özel olarak geliştirilmiş, klimalı olan ve "Active Telefon Soğutma (Active Phone Cooling)" olarak adlandırılan bir teknoloji tanıttı.

Yeni sistem 2016 Impala, Volt, Malibu ve Cruze dahil telsiz şarj ile gelen tüm araçlarda uygulanacak. Sistem çok basit! Telefonunuza ayrılan bölümde telefonunuz şarj olurken, küçük deliklerden gelen soğuk hava telefonunuzun aşırı ısınmasını önlüyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu sisteme ait görselleri inceleyebilirsiniz.

1435954399_ar2-635x355.jpg


1435954414_ar.jpg
1435954437_chevrolet-active-phone-cooling-02.jpg
1435954447_chevrolet-active-phone-cooling-03.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.