Otomobil

Subaru’dan ölümleri azaltacak teknoloji!

Otomobil üreticileri kullanıcılarının bir taraftan keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak teknolojik yenilikleri sunmaya çalışırken bir taraftan da onların daha güvenli seyahat etmelerini sağlayacak güvenlik sistemleri üzerinde çalışmalar yapıyorlar.

Subaru’dan ölümleri azaltacak teknoloji!

Subaru son olarak geliştirdiği Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile kullanıcılarının kazalarda yaşadıkları can kayıplarını en aza indirmeyi kafasına koymuş gibi görünüyor.

Subaru’dan ölümleri azaltacak teknoloji!

Otomobil sektöründe kendine özgün tasarımlarıyla dünya çapında önemli bir yere sahip olan Japon otomobil üreticisi Subaru, yaptığı son çalışmaların ürünü olan ve yaşanacak kazalarda can kayıplarının azaltılmasını sağlayacak Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile tasarım konusunda olduğu gibi güvenlik konusunda da ön plana çıkmayı hedefliyor.

Subaru firması, sürüş güvenliği ile ilgili yaptığı çalışmalarla otomobil üreticileri arasında en güvenli marka olma iddiasını sürdürüyor. Firma yaptığı açıklamalarda araçlarında yer alacak D-Call Net ismindeki Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi sayesinde, kazadan sonra sağlık görevlerinin kazazedelere çok kısa bir süre içerisinde ulaşabileceği ifade edilirken bu sürenin 17 dakika olacağı açıklandı.

D-Call Net ismindeki bu sistemin daha önce meydana gelmiş kaza verilerini analiz ederek kaza sonucunda ortaya çıkacak yaralanma ve ölümlerin tahminini yapabilen bir algoritmaya sahip olduğu açıklanırken, sistem bir kaza meydana geldiği anda veri tabanına kaydedilen yaklaşık 2,8 milyon kazanın sonuç verilerini analiz edip ortaya çıkabilecek yaralanma ve ölümlerin ne derecede olacağını tahmin ediyor.

Sistem kaza yapanların hayatlarını kurtarmak için bu noktada devreye giriyor ve kazanın veri analizlerini değerlendirerek Japonya’da bulunan itfaiyelere, hastanelere ve hava ambulanslarına aramalar gerçekleştirerek kazalar hakkında yaptığı tahminleri içeren bilgileri veriyor.

Subaru, geliştirdiği Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi ile yaşanacak kazalarda can kayıplarının çok büyük oranda azaltılacağını ileri sürüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.