Tamamen elektrikli: İşte karşınızda Mitsubishi Airtrek!

Tamamen elektrikli bir SUV modeli olan Mitsubishi Airtrek görücüye çıktı. Aracın Çin’de satışa çıkacağı bildirildi.

Tamamen elektrikli: İşte karşınızda Mitsubishi Airtrek!

Otomobil üreticileri yavaş yavaş tamamen elektrikli araç dönüşümüne uyum sağlıyor. Özellikle Volkswagen, BMW, Renault gibi markaların bu olaya ciddi ağırlık verdiğine şahit olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi ülkemizde de yerli otomobil TOGG, tamamen elektrikli bir otomobil olacak. Elektrikli otomobil yolunda önemli adımlar atan markalardan birisi de Mitsubishi oldu. Şirket, tamamen elektrikli olan yeni SUV modeli Airtrek’i görücüye çıkardı.

 Tamamen elektrikli: İşte karşınızda Mitsubishi Airtrek!

Çin’de düzenlenen Guangzhou Auto Show 2021 etkinliğinde görücüye çıkan Airtrek, pek çok elektrikli otomobilde olduğu gibi mavi detaylarla süslenmiş. İç tarafta çift ekrana sahip bir kokpit ile gelen model, 70 kWh değerinde bir pili bünyesinde barındırıyor. Otomobilin bu değer ile beraber 520 km’lik menzil mesafesine sahip olduğu da ifade edilenler arasında yer alıyor. Aracın henüz ne kadarlık bir beygir gücüne sahip olduğu belli olmasa da bunun 218-260 arasında olacağı düşünülüyor.

Aracın bahar aylarında Çin pazarında satışa sunulacağını söylemiş olalım. Diğer pazarlara gelip gelmeyeceği noktasında ise henüz herhangi bir bilgi yok. İlerleyen zamanlarda elektrikli otomobil pazarının daha da hareketleneceği tahmin ediliyor. Umarız TOGG, bu hareketliliğin içerisinde istenilen başarıyı yakalar ve Türkiye’nin yüz akı olur. Eğer arabalar başarıyla banttan inerse, özellikle iç pazarda çok satacağı neredeyse kesin gibi.