Otomobil

Tesla Model 3 hakkında ortaya atılan iddialar bir hayli heyecan verici

Elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk isim olan Tesla, en popüler modellerinden birini yani Model 3’ü elden geçirmeye karar verdi.

Tesla Model 3 hakkında ortaya atılan iddialar bir hayli heyecan verici

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet her geçen gün biraz daha büyüyor. Uzun bir süre pazarın tek hakimi konumunda olan ve bu nedenle nispeten biraz daha rahat olan Tesla, artık birbirinden güçlü rakiplerle yarışmak zorunda. Hemen her yerde duyduğumuz “yeni eskiyi yener” sözünün gerçekleşmesine engel olmak isteyen Amerikalı otomotiv şirketi ise, çareyi mevcut modellerini elden geçirmekte buldu.

Gelen ilk bilgilere göre, markanın en popüler modellerinden biri olan ve ilk defa 2017 yılında gördüğümüz Model 3, hem tasarım hem de donanım olarak oldukça önemli bir yenileme sürecine alınacak.

Tesla Model 3 hakkında ortaya atılan iddialar bir hayli heyecan verici

Şirkete yakın kaynaklar tarafından servis edilen bu bilgilere göre, yeni çalışmaların odak noktasında Model 3’ün teknolojisini basitleştirmek ve bu sayede kronik arızaların önüne geçmek varken, tasarım konusunda da orta düzeyde birkaç dokunuşun olacağını ifade edelim.

Aslında piyasadaki 5. yılını dolduran Tesla Model 3’ün tasarımsal olarak bazı yeniliklere gitmesi hem normal hem de gerekli. Nitekim artık hemen her gün yeni bir elektrikli aracın tanıtıldığını görüyoruz ki bunun da anlamı, yeni teknolojilerden yararlanarak geliştirilmiş pek çok ileri düzey tasarıma sahip elektrikli araç mevcut. Eğer Tesla Model 3 bugüne kadar yaşadığı başarıları bugünden sonra da sürdürebilmek istiyorsa, ilk iş olarak görünümünde birkaç önemli değişim yapmak zorunda. Bakalım bu değişiklikler tam olarak ne zaman yollara yansıyacak?

Yorumlar
Clickbate
Yalandan haber 2 satırlık haberi bir sayfaya sığdırmışsınız kaldı ki değişiklik ne ondan da haberiniz yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.