Otomobil

Tesla şarj istasyonlarının konumunu kullanıcılara soruyor!

Tesla, kullanıcıların Twitter'da şirketin elektrikli araçlarını (EV'ler) hızlı şarj etmek için Supercharger'ının bir sonraki yerini seçmelerine izin verecek.

Tesla şarj istasyonlarının konumunu kullanıcılara soruyor!

Firma Perşembe günü, şirketin hızlı EV şarj cihazlarını gerektiren yerler önerdikten sonra, kullanıcıların şirketin bir sonraki Supercharger konumu için bir anket yoluyla oy kullanmalarına izin vereceğini açıkladı. Dünyanın en büyük hızlı şarj ağlarından birini işleten şirkete göre, Tesla'nın Süper Şarj Cihazları 15 dakikada 321 km değerinde şarj ekleyebilir.

Perşembe günü, Tesla'nın şarj için özel Twitter hesabı (@TeslaCharging) tweet attı: "Supercharger Oylaması yakında. Konum önerileriyle yanıt verin - en çok beğeni alan yanıtlar ankete dahil edilecek." Ancak, kullanıcılar oy vermeden önce, şirketin anketinin bir parçası olacak konumları önermek zorunda kalacaklar.

Tesla şarj istasyonlarının konumunu kullanıcılara soruyor!

Kullanıcılardan konum sağlamalarını isteyen tweet, anketin şirketin Supercharger'ları için bir sonraki konumu belirleme girişiminin ikinci aşaması olacağını ortaya koyuyor. Birkaç kullanıcı, tweet'e, boş alanların daire içine alındığı haritaların ekran görüntüleriyle yanıt verdi ve bu konumlarda Supercharger'ların eksikliğini ortaya çıkardı.

Şu anda, bir sonraki Supercharger konumunu seçmek için kitle kaynaklı anketin ne zaman yayınlanacağına dair Tesla Şarj hesabından bir haber yok. Şirket, kullanıcılardan yeni bir konum seçmelerini isteyen bir anket oluşturmadan önce kullanıcılara yanıt olarak daha fazla konum ekleme olanağı verebilir.

Tesla, anketin Twitter'da yapılıp yapılmayacağını belirtmedi. Twitter anketlerinin kullanıcıların yalnızca dört seçenekten birini seçmesine izin verdiğini belirtmekte fayda var, bu nedenle Tesla sonunda en çok beğeni alan yanıtlardan yalnızca dördünü seçmek zorunda kalabilir. Şirketin, kitlesel kaynak kullanımı girişimi aracılığıyla kullanıcılar tarafından önerilen çoğu yere Supercharger'ları eklemeye çalışması olası.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.