Dijital Video Platformu

Instagram yıllardır talep edilen o özelliği sonunda test etmeye başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilen bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Instagram yıllardır talep edilen o özelliği sonunda test etmeye başlıyor

Instagram, dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olma özelliğini hala koruyor. Şirketin bu konumunu ise yıllar boyunca yaptığı sayısız güncelleme ve çok önemli yeniliklere borçlu olduğu kesin. Ancak uzun süredir kullanıcılar tarafından talep edilen ve hemen hemen bütün platformlarda bulunan “repost” özelliğinin neden tam olarak Instagram’da bulunmadığı ise hala kafalarda bir soru işareti olarak duruyor.

Eğer Instagram kullanıyorsanız bir an için bu platformda da repost özelliğinin var olduğunu iddia edebilirsiniz. Aslında haksız da sayılmazsınız çünkü hikayeler kısmı için bu özellik aktif. Bununla birlikte eğer siz başka birinin paylaştığı akış gönderilerini repost etmek isterseniz işte o zaman Instagram’da böyle bir özelliğin bulunmadığını ve bunu yapabilmek için 3. parti uygulamalara başvurmanız gerektiğini görürsünüz.

Instagram yıllardır talep edilen o özelliği sonunda test etmeye başlıyor

Amerikalı teknoloji devi ise, uzun süredir göz ardı ettiği bu gerçeği sonunda kabullenmişe benziyor. Nitekim, ortaya çıkan bazı görsellerde beliren repost tuşu, artık normal gönderilerin de istenildiği şekilde kolayca paylaşılabileceğini gösteriyor. Bu sızıntıların üzerine bir açıklama yaparak durumu teyit eden üst düzey bir Instagram yetkilisi, yakında bölgesel düzeyde testlere başlanacağını ve gelen geri bildirimlere göre de yol haritasının belli olacağını ifade etti. Yani her ne kadar repost özelliği üzerinde çalışılmaya başlandığı kesinleşmiş olsa da, şimdilik elimizde herhangi bir tarih bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.