Otomobil

Tesla'nın Çin'de ürettiği ilk otomobilleri üretim bandından çıktı!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Çin'de ürettiği ilk otomobilleri sahiplerine teslim etti.

Tesla'nın Çin'de ürettiği ilk otomobilleri üretim bandından çıktı!

Tesla, Çin'de yer alan Gigafactory 3'te üretimini tamamladığı ilk elektrikli otomobilleri sahiplerine  teslim etti.

Tesla'nın Çin'de ürettiği ilk otomobilleri üretim bandından çıktı!

Elektrikli otomobil üretimi konusunda öncü firma olarak ön plana çıkan Tesla şirketi Çin'de üretimini gerçekleştirdiği  ilk elektrikli otomobillerini sahipleri ile buluşturdu. Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın,  Şanghay'da yer alan fabrikası Gigafactory 3'te ürettiği ilk elektrikli otomobil modelleri  olan Model 3 otomobilleri  sahiplerine teslim etti. Üretilen ilk otomobiller fabrika çalışanları tarafından satın alındı.

ABD dışında sadece Çin'de fabrikası bulunan Tesla, Gigafactory 3 isimli üretim merkezinde sadece 15 adet araç üretti. 50 bin dolar fiyatındaki Model 3 isimli araçların hepsinin fabrika çalışanları tarafından satın alınması Tesla’nın Çin'de oluşturmak istediği satış stratejisinin bir parçası olarak da düşünülebilir. Tesla'nın sahip olduğu Şanghay'da yer alan fabrika Çin'de yabancıların tamamına sahip olduğu ilk otomotiv fabrikası olarak da dikkat çekiyor.

Tesla global bir marka olmayı hedefliyor

Elektrikli otomobil üretimi konusunda öncü şirket olarak belkide kimsenin yapamadığını yapan ABD’li şirket, her geçen gün global bir marka olma yolunda başarılı adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. Tesla tarafından yapılan açıklamalarda Çin’de sadece otomobil üretim merkezlerinin yer almayacağı aynı zamanda bakım ve tamir ile şarj merkezlerinin de inşa edileceği belirtildi. Şirket, bu merkezlerin sayısını önümüzdeki yıl iki katına çıkarmayı planladığını ve bu kapsamda çalışan sayısını 600’den 1500’e çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.