Otomobil

Tesla’nın planları yatırımcıları etkilemedi

Dünyanın en önemli elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, kendisi için oldukça önemli açıklamalar yaptı. Ancak bu açıklamalar yatırımcılarda karşılık bulmadı.

Tesla’nın planları yatırımcıları etkilemedi

Tesla Inc.'in hisseleri, Elon Musk ve ekibinin neredeyse dört saat süren sunumunun, uygun fiyatlı bir elektrikli araç hakkında bir açıklama bekleyen yatırımcıları etkilemeyi başaramamasının ardından yaklaşık %7 düştü.

Musk ve ondan fazla yönetici, Tesla'nın yatırımcı gününde montaj maliyetlerini yarıya indirmek için yeni planlar açıkladı ve Meksika'da yeni bir tesise yatırım yapılacağından bahsetti.

Ancak, Musk'un elektrikli araç üreticisinin yani Tesla’nın 'Master Plan 3'ünü açıkladığı etkinlik, sunulan konseptler için zaman çizelgesi ve yeni Tesla ürünleri hakkında herhangi bir ayrıntı içermiyordu. "Tesla yatırımcı gününden çıkan en büyük sürpriz, sürpriz olmamasıydı" diyen Merlin Investor'ın kurucusu Guido Petrelli'ye göre, "Tesla'nın hisseleri 2022'de değerinin üçte ikisini kaybettikten sonra, bu yıl %60'tan fazla arttı.

Tesla’nın planları yatırımcıları etkilemedi

Tesla, elektrikli araç sektöründe lider konumda bulunuyor ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ancak, yatırımcılar Tesla'dan uygun fiyatlı bir elektrikli araç gibi yeni ürünler ve stratejiler bekliyorlar. Tesla'nın yeni ürünleri ve stratejileri hakkında daha fazla ayrıntı vermesi, yatırımcıların güvenini artırabilir ve şirketin hisse değerini artırabilir.

Öte yandan şirketin değerini arttırmasına kesin gözüyle bakılan bir diğer konu ise, Elon Musk’ın Twitter CEO’luğunu sonlandırarak yeniden tüm dikkatini bu sektöre vermesi olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.