Otomobil

Tesla’ya büyük rakip geldi! Tek şarjla 480 KM

Jeep, Tesla'ya rakip olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Jeep'in ilk elektrikli SUV modeli geliyor. Jeep birkaç yıl içerisinde piyasaya dört yeni model sürecek. İşte ayrıntılar...

Tesla’ya büyük rakip geldi! Tek şarjla 480 KM

Elektrikli araç pazarına giriş yapan Jeep, yeni politikaları hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.  En önemli elektrikli SUV markası olma hedefiyle çalışma yürüten Jeep, birkaç yıl içerisinde piyasaya dört yeni model sürecek.

Tek şarjla 480 KM

Jeep, mart ayında yaklaşık tek şarjla 480 kilometre menzil sunan tamamen elektrikli SUV modelini tanıttı. İçten yanmalı motora sahip modelleriyle benzer tasarım çizgilerine sahip olan elektrikli SUV, emin adımlarla geliyor. Sıfır emisyon hedefiyle yola çıkan Jeep, 2025 yılına kadar ABD ve Avrupa pazarında dört yeni EV modelini tanıtacak. Jeep, 2030 yılına kadar ABD satışlarının yüzde 50’sinin, Avrupa satışlarının ise yüzde 100’ünün elektrikli araç olacağını belirtti.

Piyasaya sunulması bekleniyor

Yeni elektrikli araçlar için yapılan çalışmalar, Wrangler 4xe plug-in hibrit modelinin başarısı sonrasında hızlandırıldı. 8 Eylül'de yapılan canlı yayında tanıtılan Recon ve Wagoneer modelleri, önümüzdeki yılın başında piyasaya sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.