Otomobil

Tesla'ya Elon Musk yüzünden soruşturma başlatıldı

Elon Musk'ın attığı Twitter mesajı ile ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı Tesla'ya soruşturma başlattı.

Tesla'ya Elon Musk yüzünden soruşturma başlatıldı

Çılgın girişimci Elon Musk'un Twitter'da yaptığı açıklamalar başına dert olmaya devam ediyor. Son aylarda skandallarla gündeme gelen Musk, katıldığı bir radyo programında uyuşturucu kullanmıştı. Musk'ın ağustos ayında yaptığı bir açıklama başına dert oldu.

Tesla'ya Elon Musk yüzünden soruşturma başlatıldı

ABD Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Musk'ın geçen ay Twitter'da yaptığı şirketi borsadan çekme açıklaması araştırılıyor. Bakanlığın bu açıklama üzerine cezai soruşturma başlattığı belirtildi. Soruşturma haberinin duyulmasıyla beraber şirketin hisseleri yüzde 7 oranında düştü. Hisse düşüşü ile beraber şirketin değeri 18 milyar dolar eridi.

Aklına eseni sosyal medya hesaplarından paylaşması ile bilinen Musk'ın bu açık sözlülüğü başına iş açacak gibi görünüyor. Daha önce de yine Twitter'da bir İngiliz dalgıç için 'pedofili' imasında bulunan ve dalgıç tarafından dava edilen Musk'ın başı bu sefer büyük bir dertte. Bakanlığı açtığı soruşturmanın markaya zarar vereceği tahmin ediliyor. Soruşturma sonrasında Tesla'ya bir ceza kesilmesi de gündemde.

Yorumlar
misafir
türkiyeye gelip gittiğinden beri başı beladan kurtulmuyor..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.