TOGG ile şov yaptılar! Meclis binasının önüne park ettiler!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG bugün TBMM binası önünde! Bakan Varank meclisteki toplantıya TOGG ile geldi! İşte detaylar.

TOGG ile şov yaptılar! Meclis binasının önüne park ettiler!

Bilindiği üzere TOGG'un seri üretimi başladı. Otomobilin ön satışları Şubat ayında start alacak. Önümüzdeki Şubat ayında TOGG'un fiyatı, ödeme koşulları ve benzer kriterler netleşmiş olacak.

Şimdilik TOGG'u yalnızca devlet yetkililerinin altında görebiliyoruz. Bunlardan birisi de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank. Varank bugün ki meclis bütçe görüşmelerine Anadolu kırmızısı TOGG ile katıldı. Varank gazetecilerin sorusuna şu şekilde yanıt verdi;

TOGG ile şov yaptılar! Meclis binasının önüne park ettiler! - Resim : 1

"Türkiye’nin 60 yıllık heyecanı gerçeğe dönüştü. Ben basın mensuplarımızdan da o heyecanı görüyorum. Biz TOGG’dan rica ettik, bütün izinlerimizi aldık, Geçici plakası dahil bugün Meclis’imize Türkiye’nin gurur projesi ile geldik. 60 yıl önce devrim otomobilinin hikayesi Meclis’in önünde son bulmuştu. Birileri öyle bir milli projeyi hazmedememişlerdi. Biz bugün Türkiye’nin otomobilin Meclis’e getirdik. Bütçe görüşmelerimiz var bunlardan bahsedeceğiz. Plan ve bütçe komisyonunda bana laf attılar madem TOGG var neden gelmedin diye. Ben de muhalefeti dinliyorum onların tavsiyesine uygun bir şekilde TOGG’u buraya getirdik. Gün boyunca burada olacak değerli milletvekillerimiz görebilecekler. Türkiye’nin otomobili bir vizyon projesi, böyle bir vizyonu koyacak siyasi irade önemli, tabi ki babayiğitlerin, mühendislerimizin büyük emeği var. Sayın Cumhurbaşkanımız baş babayiğit olarak sonuna kadar destekledi. TOGG bugün Meclis’imizin önüne geldi. "

Tekrardan dip not olarak hatırlatmış olalım. TOGG önümüzdeki Şubat ayında ön satışa sunulacak. İlk otomobiller ise Mart ayı itibariyle sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.