Otomobil

Togg yeni modelini Las Vegas'ta tanıttı!

Togg yeni otomobilini Las Vegas'ta düzenlenen CES 2022 fuarında görücüye çıkardı. İşte C Sedan aracın fotoğrafları ve özellikleri.

Togg yeni modelini Las Vegas'ta tanıttı!

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2022 kapılarını açtı. Koronavirüs gölgesinde yapılan fuara yerli otomobil markası Togg da katılıyor. Togg fuarda ikinci otomobili olan C Sedan modelini tanıttı. Daha önce C SUV modelini görücüye çıkaran marka şimdi de bu modelden sonra üretilmeye başlanacak C Sedan modelini tanıttı. 

Togg yeni modelini Las Vegas'ta tanıttı! - Resim : 1

Daha önce fotoğrafları sızan aracın özellikleri bu sayede kesinleşmiş oldu. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, klasik bir otomobil şirketi olmadıklarını belirterek, “Kendimizi bir teknoloji şirket olarak tanımlıyoruz. O nedenle teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES’teyiz” dedi. Otomotiv endüstrisinin büyük bir hızla mobilite ekosistemine dönüştüğünü belirten Karakaş, “Değişen kullanıcı beklentileri doğrultusunda telefonda yaşanan dönüşüm, bugün otomotivde yaşanıyor. Yakın gelecekte büyük olan değil daha çevik, yaratıcı, iş birliğine açık, kullanıcı odaklı organizasyonlar başarılı olacak. Bu alandaki yarış da henüz başlıyor ve bu yarışın içinde biz de varız. Üstelik avantajlıyız çünkü biz bu dünyanın içine doğduk” diye konuştu.  

Togg yeni modelini Las Vegas'ta tanıttı! - Resim : 2

Aracın bazı ilginç özellikleri de gözlerden kaçmadı. En ilginç özellik ise arka kapıların farklı açılması şekli. Çok az otomobilde görülen ve genelde sedan modellerde olmayan arkaya doğru açılma özelliği bulunan kapılar dikkat çekiyor. 

Ayrıca araçta yeni Togg logosu da ışıklı bir şekilde kullanılmış. Araçta ön panjurda ise bolce LED ışık olduğu görülüyor. Otomobilin ilginç bir özelliği ise aynaların kameralardan oluşması. Arka tasarım ise aracı sedan bir tasarımdan hatcback'a doğru taşımış. İlk bakışta klasik bir sedan gibi durmayan otomobil Hot Htach adı verilen kategorideki otomobilleri andırıyor. 

Togg yeni modelini Las Vegas'ta tanıttı! - Resim : 3

Aracın şimdilik teknik detayları açıklanmadı. Yani pil ve motor gücü, menzil gibi bilgiler henüz net değil. Ancak daha önce açıklanan bilgiler ışığında Togg C Sedan'ın C Suv modelinden sonra üretileceğini biliyoruz.

Otomobili siz nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde görüşlerini paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Hasan
Elon Musk iyi iş çıkarmış Ancak kendi araçlarına çok benzemiş ama dizayn iyi
Cevapla
Cebrail
Hayırlı olsun Tüm Türkiyeye
Cevapla
Adnan
Süper olmus fakat yerli araç fiyatları uygun olsa iyi olurdu
Cevapla
Muhammet
Harikasın togg hedefim sensin sabırsızlıkla bekliyoruz seni vatana millete hayırlı olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.