Otomobil

Türk halkı bu otomobilleri tercih etti! (Acaba neden?)

2020’de şimdiye kadar en çok satan otomobiller listesi yayınlandı. İşte Türk halkının tercih ettiği otomobiller.


2020 otomotiv sektörü açısından ilginç bir yıl oldu. Malum sene başında Çin’de patlak veren koronavirüs salgını yüzünden otomobil üretimi durma noktasına gelmişti. Şimdilik üretim normal seyrine dönmüş olsa da hala piyasada stok sıkıntısı yaşanıyor.

Bugün ülkemizde popüler olan bir otomobili almak isteseniz en az 3 – 4 ay beklemeniz gerekiyor. Örneğin Peugeot 2008 almak isterseniz en az yıl sonuna kadar beklemeniz gerekebilir. Kaldı ki gelen partiden otomobili alıp alamayacağınız da belirsiz. Eğer sıfır 2008’i hemen almak isterseniz, al – satçıların ya da galerilerin eline düşen 2. el sıfırlara göz atmanız gerekecek.

Bu otomobiller de bayii fiyatının 40.00050.000 TL üzerine satılmakta. Elbette bu meblağ seçtiğini 2. el sıfır otomobile göre yükselip düşebiliyor.

Peki bu otomobil yokluğunda şimdiye kadar Türkiye’de en çok satan otomobil markaları ve otomobil modelleri hangileri oldu. Bu sorunun yanıtını aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

Türk halkı bu otomobilleri tercih etti! (Acaba neden?)

Bu arada dip not olarak belirtelim. Listede FIAT da olmalıydı lakin onu es geçtik. Çünkü Egea modelleri genel itibariyle taksi kullanımı için satın alındığından FIAT’ı listeye dahil etmek istemedik. Yoksa FIAT ve Egea listede açık ara zirvede yer alırdı.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde bu sıralamada ufak değişiklikler olabilir. Elbette stok sıkıntılarının tam zamanlı olarak giderilmesi koşuluyla.

Yorumlar
Mehmet
Kimse araba almasın yaya gitsin yaya gelsin daha avantajlı olur
Cevapla
deniz
belki de suvun daha mantıklı olduğu anlaşılmıştır mesela bu sene çıkan peugeot 2008 bence en avantajlı modellerden bir tanesi
Cevapla
arif
peugeot suvlar her zorluğa rağmen tercih edildi hatta satış rekorları kırıldı gerçekten çok başarılı araçlar üretti peugeot
Cevapla
💠Gakk@💠
Bahan göre en eyisi megan bir
Cevapla
Nino
Kral 😆
Aliortmen
Ha Türkçe katili gakko da gelmiş
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.