Otomobil

Türkiye'de en çok hangi yakıtlı araçlar tercih ediliyor?

Türkiye'de sürücülerin en çok LPG'li otomobilleri tercih ettiği ifade edildi.


Türkiye'de her ne kadar dizel araçların çoğunlukta olduğu düşünülse de trafiğe kayıtlı toplam araç parkına bakıldığında Türk sürücülerinin en çok LPG'li araçları tercih ettiği açıkça görülüyor. 

Nisan 2014 sonu itibarı ile trafiğe kayıtlı toplam otomobil sayısı açıklanan istatistiki veriler ışığında 9 milyon 471 bin 83 olarak ve bunun yüzde 41,4%'ü LPG'li, %30,4'ü benzinli, %27,7'si dizel yakıtlı, yakıt türü bilinmeyen otomobil oranı ise %0,5 olarak belirtildi. 

1405110946_img20140711233157.jpg

Proton Türkiye Distribütörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; "Türk sürücülerinin LPG'li araçları daha çok tercih ettiği açıklanan istatistiki verilerden de açıkça görülüyor. Bugüne kadar ki Proton araç satışlarımıza dair kendi verilerimize baktığımızda ise bizler de Proton müşterilerimizin daha çok LPG'li modellerimizi tercih ettiğini görüyor ve aynı sonuca ulaşıyoruz. 

Bu bağlamda sadece Proton değil, tüm Türk sürücülerinin tercihi bizim tercihimizdir diyoruz ve Proton olarak bugüne kadar tüm LPG'li modellerimizi fabrika garantisi kapsamında satışa sunduk, sunmaya da devam edeceğiz." şeklinde ifade edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.