Otomobil

Türkiye’nin en popüler ikinci el araçları ve en popüler araba renkleri belli oldu!

Türkiye’de ikinci el araç satışını kolay, hızlı ve hesaplı hale getiren SellAnyCar.com Türkiye’de açıldığından beri geçen 5 aylık sürede en popüler ikinci el araçları belirledi.

Türkiye’nin en popüler ikinci el araçları ve en popüler araba renkleri belli oldu!

Otomobilini satmak isteyenlerin otomobil satış sürecini kolay hale getiren SellAnyCar.com’da son 5 aylık sürede 100 binin üzerinde araç değerlendirildi. Buna göre Türkiye’de en çok değerlendirme yapılan ikinci el araç markaları Renault, Ford ve Opel olurken en çok değerlendirme yapılan ikinci el modelleri Opel Astra, Renault Clio ve Ford Focus oldu:

En çok değerlendirme yapılan ikinci el araç markaları

1        Renault       

2        Ford         

3        Opel           

4        Fiat           

5        Volkswagen 

6        Hyundai       

7        Toyota        

8        Peugeot       

9        Honda        

10      Mercedes     

En çok değerlendirme yapılan ikinci el araç modelleri ise şöyle sıralandı

1        Opel Astra           

2        Renault Clio         

3        Ford Focus             

4        Renault Megane      

5        Toyota Corolla       

6        Opel Corsa   

7        Hyundai Accent       

8        Honda Civic           

9        Ford Fiesta           

10      Volkswagen Polo     

Hayatın her alanında olduğu gibi ikinci el araç tercihlerinde de kadınların ve erkeklerin tercihleri farklılaştı. Kadınlar sırasıyla en çok Ford Fiesta, Opel Corsa, Ford Focus, Renault Megane ve Hyundai Accent için,erkeklerse Opel Astra, Ford Focus, Renault Clio, Renault Meganeve Toyota Corolla modelleri için değerlendirme yaptı.

SellAnyCar.com’un rakamları Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil renklerinin siyah, beyaz, gri ve gümüş olduğunu da ortaya koydu. Yüzde 52 oranla manuel vites otomatik vitese tercih edilirken, akaryakıt çeşitlerinde de yüzde 42 oranla benzinli, yüzde 39 oranla dizel ve yüzde 19 oranla LPG’li araçlar değerlendirildi.

İller bazında da Türkiye’nin ikinci el araç tercihleri farklılık gösterdi. İstanbul ve İzmirlilerin tercihlerinde ilk üç Renault, Volkswagen ve Fiat olarak benzerlik gösterirken Ankara’da en popüler üç marka Ford, Opel ve Renault oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir’in en popüler ikinci el markalarında ilk beş şöyle oluştu:

İstanbul

 1. Renault
 2. Volkswagen
 3. Fiat
 4. Ford
 5. Opel

Ankara

 1. Ford
 2. Opel
 3. Renault
 4. Fiat
 5. Honda

İzmir

 1. Renault
 2. Volkswagen
 3. Fiat
 4. Opel
 5. Ford
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.