Otomobil

Twitter CEO'sunun tweet'ini satın alan kişi Türk mü? İşte cevabı!

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in tweet'ini satın alan Sina Estavi, Türkçe tweetleri ile dikkat çekmişti. Estavi Türk olup olmadığı sorusunu cevapladı!


Dün internet dünyasının görüp görebileceği en ilginç olaylardan birisi yaşandı. Twitter CEO'su Jack Dorsey, tam 15 sene önce attığı tweet'ini açık arttırma yöntemi ile satışa çıkardı. Dijital bir para birimi ile açık arttırmaya çıkartılan tweet, sonuç olarak 2.5 milyon dolar karşılığında satıldı. Satın alma işlemini gerçekleştiren kişi ise kripto para alım ve satım platformu Cryptoland'in CEO'su olan Sina Estavi idi.

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in tweet'ini satın alan kişi Türk çıktı!

Bu haberin ardından pek çok kişi, Sina Estavi'nin Twitter hesabına hücum etti. Profilin bu kadar yoğun ilgi görmesinin sonrasında ise Sina Estavi tarafından atılmış olan Türkçe tweet'ler dikkat çekti. Bu durumu merak eden takipçilerden birisi ise Estavi'ye yönelik olarak  "Baba sen Türkçe'yi nasıl söktün?" şeklinde bir soru sordu ve bu soru, yanıtsız kalmadı. 

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in ilk tweet'ini 2.5 milyon dolar karşılığında satın alarak gündeme oturan Sina Estavi ise bu soruya "Aslen Türk'üm" şeklinde karşılık verdi. Böylelikle internet tarihinin en ilginç satın alımlarından birisini gerçekleştiren kişinin Türk olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi günümüzde kripto paralara olan ilgi çok fazla. Bu dijital bir şeyi, yine dijital olan başka bir şey ile satın almak son zamanların en enteresan durumlarından birisi oldu. Sizde bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Feemi
Bunlar hortumu kendilerine bağladılar kendilerineeee.(aklıma geldi efsane 😁😁)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.