Otomobil

Uber otomobil kiralama hizmeti Uber Rent'i duyurdu

Uygulama üzerinden şöförlü araç ile ulaşım hizmeti sunan Uber şimdi de araç kiralama hizmeti vermeye başladı. Firma yeni hizmete Uber Rent adını verdi.

Uber otomobil kiralayacak!

Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Uber, farklı alanlara da giriş yapıyor. Firma geçtiğimiz günlerde satın aldığı bisiklet kiralama işinin ardından şimdi de Uber Rent adını verdiği otomobil kiralama hizmetini kullanıma sundu. İlk etapta ABD’de hayata geçirilen Uber Rent servisindebinem otomobillerden dev SUV’lere kadar çeşitli araç modelleri kiralanabiliyor.

Otomobil paylaşma girişimi Getaround ile işbirliğine giden firma, Uber Rent isimli yeni servisiyle kullanıcıların en yakındaki kiralık otomobillere ulaşmasını sağlıyor. Getaround servisindeki otomobilleri kısa süreliğine kiralamak için gerekli tüm işlemler Uber uygulaması üzerinden yapılıyor.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Uber Rent servisinin ilk olarak San Francisco’da başlatıldığını, sonrasında diğer şehirlere açılmasının planlandığını açıkladı. Yeni hizmetin ABD dışındaki ülkelerde de faaliyet gösterip göstermeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.