Otomobil

Volvo XC40 Recharge elektrikli cazibe!

Volvo, otomobil üreticisinin ilk yüzde 100 elektrikli otomobili olan Volvo XC40 Pure Electric duyuruldu. İşte elektrikli cazibe XC40 Recharge!

Volvo XC40 Recharge elektrikli cazibe!

Volvo tarafından yakın zamanda piyasaya sürülen XC40 Pure Electric modeli, şirketin SUV segmentine ait sürdürülebilirlik, yenilik ve güvenlik odaklı, modern teknolojilere ve elektrikli araçlarla ilgili akıma sahip ve yüzde 100 elektrikli.

Premium yapısı ve zarif tasarımı, önde motor ızgaralarını Volvo Cars logosuna sahip kapalı bir panelle değiştiren ve markanın diğer modellerine kıyasla değişiklikleri gösteren bu modelde otomobil üreticisi tarafından tanıtılan gelişmelere atıfta bulunuyor.

Volvo XC40 Recharge Tamamen Elektrikli!

Volov XC40, 408 hp güç ve 660 Nm tork üretebilen iki elektrikli P8 AWD (All Wheel Drive) motora sahip ve SUV'un 0'dan 100 km/s'ye sadece 4,9 saniyede ulaşıyor ve maksimum 180 km/s hız yapıyor.

XC40 Recharge Pure Electric, geleneksel bir prizden veya sürdürülebilir araçlar için uygun şarj istasyonları olan bir Wallbox kullanılarak şarj edilebiliyor.

Otomobil üreticisine göre, 78 kWh pil tek bir şarjla 400 km'den fazla bir mesafe için kullanım sunabiliyor. Ayrıca, sadece 40 dakikada yüzde 80 kapasiteye ulaşmayı sağlayan hızlı bir şarj sistemi de eklenmiş.

Bu otomobilin öne çıkan özelliklerinden biri 'One Pedal Drive' özelliği. Bu özellik sürücü tarafından etkinleştirilebilen ve sürüşü kolaylaştıran, hızlanmayı ve frenlemeyi tek bir pedal üzerinden daha pratik hale getiren ve hızı artırmak için sadece daha fazla kuvvet uygulayan pedala uygulanan basıncı azaltmak için fren yapan bir sistem.

SUV ayrıca, işletim sistemi 'Google Automotive Services' özelliğine sahip olan Google'ın en son bilgi-eğlence sistemine sahip ve sesli komutlar da dahil olmak üzere büyük teknoloji tarafından sunulan çeşitli özelliklere ve işlevlere erişmenize izin vermesiyle de dikkat çekiyor.

Yorumlar
Feryat
Volvo elektrikli hastayım şu arabaya Param olsa alirim ancak 400 km az menzilli....700 km gitmesi lazım en az
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.