Otomobil

Volvo'dan Kazalar Hakkında Büyük İddia

Volvo, 2020 yılına kadar kendi araçlarındaki ölümleri bitireceğini iddia ediyor

Volvo'dan Kazalar Hakkında Büyük İddia

Dünyanın en başarılı otomobil üreticilerinden biri olan Volvo, oldukça büyük bir iddia ile gündeme geldi. Her yıl yüz binlerce ölüme sebep olan trafik kazaları konusunda yaptıkları bu iddialı açıklama ile 2020 yılına kadar kendi araçlarındaki ölüm oranlarını bitireceklerini belirtti.

1453416347_volvo-xc90-hybrid.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Araç güvenliği konusunda son derece hassas firmalardan biri olan ve hatta yaya havayastıkları da geliştiren Volvo, 2020 yılında kendi araçlarında olan kişilerin ölümden veya ciddi yaralanmalardan uzak bir durumda olacaklarını açıkladı. Volvo Kuzey Amerika CEO'su Lex Kerssemakers, bünyesinde çalışan mühendislerin inanmadıkları şeyler asla söyleyemeceğini ve bu ekibin geliştirecekleri sistemler sayesinde ölümlü kazaları bitirebileceğini iddia ediyor.

Otonom araçlarda, kişinin otomobil kullanması sırasında dahi arkaplanda çalışacak olan bazı sistemler, olası bir kaza öncesinde anında kontrolü ele alacak ve sürücü kaynaklı bir kazanın önüne geçmeye çalışacak. 

Sizce otomobil kazalarının otonom sistemler tarafından engellenebilmesi mümkün olacak mı?          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.