Otomobil

Yerli araçlar Aralık ayında tanıtılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aralık ayında yerli araçların tanıtılacağını açıkladı.

Yerli araçlar Aralık ayında tanıtılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, Aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığın 2020 yılı bütçesinin sunumunu yaptı.

Yerli araçlar Aralık ayında tanıtılacak!

"Türkiye’nin Otomobili" projesinin devam ettiğini belirten Varank, projenin elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde Türkiye'ye bir fırsat penceresi sunacağını vurguladı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun, geleceğin teknolojilerini yakalayan yeni nesil araçların üretilmesine yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Varank, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Uluslararası deneyime sahip profesyonel bir ekibin liderliğinde, 100’den fazla Ar-Ge ve tasarım personeli, Bilişim Vadisi’ne taşınarak çalışmalarına hız verdi. Özel sektör firmalarımızın ve araştırma altyapılarımızın bu projeye en üst düzeyde katkı vermesini önemsiyoruz. Geçen yılki bütçe görüşmelerinde ifade ettiğimiz gibi; Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak."

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye'nin Otomobili Projesi ile otomobil sanayisini güçlendirmeyi hedefliyor.

500 kilometre menzili yakalayacak elektrikli bir araç üzerine çalışan Bakanlık, yıl sonunda prototipi kamuoyuna tanıtacak. 2022'nin ikinci yarısında da araçlar satışa çıkmış olacak.

Yorumlar
hilmi cem sultan
yerli aracımızın ismi ne olucak çok merak ediyorum bakalım peugeot 3008 5008 2008 gibi numar mı olucak ismi
Cevapla
arif atay
sonunda yerli aracımız geliyor bakalım şuanki arabam olan peugeot 208 ile karşılatırma yapıcam
Cevapla
aydın
2020 araçlarını daha merak eder oldum özellikle peugeot E-208'i
Cevapla
mertcan uçar
sanırım en çok peugeot E-280in tanıtımını merak ediyorum ancak o 2020 de çıkacak :D
Cevapla
reyis
aralık ayını iple çekicez anlaşılan son zamanlar da peugeot çok iyi araçlar çıkartıp çok iyi satışlar yaptılar umarım bizim de öyle olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.