Otomobil

Yerli otomobil fabrikası için yeni video

Türkiye'nin yerli otomobilini geliştiren TOGG, Twitter hesabında yerli otomobil fabrikası ile ilgili bir video paylaştı.


Bu ayın sonunda fabrikasının temellerinin atılması beklenen Türkiye'nin yerli otomobili ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. TOGG yani Türkiye'nin Otomobili Girişimi tarafından geliştirilen otomobilin fabrikasının temelinin bu ay içinde atılması bekleniyor. Öte yandan TOGG, fabrika ile ilgili yeni bir video paylaşımı yaptı. Fabrikanın teknik detayları ile izinlerin alındığını anlatan videonun sonunda inşaat başlangıç töreninin kısa bir süre sonra yapılacağı belirtiliyor.

Yerli otomobil fabrikası için yeni video

Videodan fabrikanın temellerinin kısa süre sonra atılacağı anlaşılıyor. Ancak halen net bir tarih bulunmadığını da belirtelim. 2020 yılında ilk araçların fabrikadan çıkmasının beklendiği yerli otomobilin yüzde 100 elektrikli olacağı ve ilk sürümlerinin SUV kategorisinde üretileceği biliniyor. Aracın daha önce tasarımları ve prototipi de tanıtılmıştı.

Yerli otomobilin SUV modelinden sonra Hatchback ve Sedan sürümleri de ilerleyen yıllarda üretilecek.

Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. ⁰#YeniLigeYolculuk'un bir sonraki adımı hazır. #YeniLigGemlik pic.twitter.com/pLgetByADv

Yorumlar
Mertt
Yerli bir çok şey çıkacaktı Bizim halk çok çabuk inanıyor belki 2050de çıkar
Cevapla
Duvar Yazısı
Yapılan onca şeyi görmüyorsan sana söylenecek tek cümle..Onların gözü var görmez, kulakları var duymaz, dilleri var hakikatı söylemez..Sen hangi halktansın bilmiyorum ama Biz Türk Halkıyız..!
Yağız
Uçak yapalım ona binelim daha havalı olur.
Cevapla
B.Bilir
Honda en büyük hatayi servis hizmetlerinde yapti aşırı fiyat artışı
Cevapla
Bekir kibar
musteri hizmetleri!!! 6 sene garanti diye satiyor Garantinin arkasinda durmuyorlar şikayetler coĝalinca Japon devi mecburu cekilmek zorunda kaldilar. Acikcasi turkiyedeki ortaklarindan kaynakli onun icin turkiyeden cekiliyorlar
Cevapla
NBB
iyyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.