Otomobil

Yerli otomobilin fabrikasının temeli Temmuz'da atılacak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temeli Temmuz ayında atılıyor.


Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temeli Temmuz ayında atılacak. Konuyla ilgili açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapıldı.

Yerli otomobilin fabrikasının temeli Temmuz'da atılacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil fabrikasının temelenin Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte atmayı hedeflediklerini duyurdu.

Tamamen elektrikli bir platform üzerinde geliştirilecek olan yerli otomobilin fabrikasının temeli normal şartlarda Mayıs ayında Gemlik'teki bu iş için ayrılan arazide atılacaktı. Ancak koronavirüs ve pandemi süreci yüzünden temel atma töreni ileri bir tarihe ertelenmişti.

TOGG tarafından geliştirilen aracın 2022 yılı sonunda seri üretime geçmesi bekleniyor. İlk etapta yüzde 100 elektrikli SUV kategorisinde üretilecek olan yerli otomobilin ilerleyen yıllarda sedan ve hatchback versiyonları da olacak.

Yerli otomobil ile ilgili merak edilenler


Aşağıdaki videomuzda Türkiye'nin Yerli Otomobili Girişimi TOGG tarafından geliştirilen Türkiye'nin yerli otomobili hakkında merak edilen 14 soruya yanıt veriyoruz:Yerli otomobil ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Yorumlar
Aşkın
Yerli diye tutturulmuş İtalyan malı külüstür
Cevapla
Ahmet
Yazık sana be.... Bu kadar da olmayın kardeşim lütfen ya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.