Otomobil

Yerli otomobilin tanıtım toplantısı ertelendi

Türkiye'nin Otomobili'nin fabrikasının kuruluşuna ilişkin çalışmalar kapsamında düzenlenmesi planlanan tanıtım toplantısı ileri bir tarihe ertelendi.

Yerli otomobilin tanıtım toplantısı ertelendi

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Türkiye'nin Otomobili ile ilgili Gemlik'te kurulması beklenen fabrika ile ilgili bilgilerin verileceği tanıtım toplantısı ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu AŞ'den (TOGG) yapılan açıklamada, TOGG'un 12 Mart'ta Gemlik'te düzenleyeceğini duyurduğu geniş katılımlı "Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması"nı ileri bir tarihte yapmak üzere ertelemeye karar verdiği belirtildi.

Yerli otomobilin tanıtım toplantısı ertelendi

Açıklamada yeni toplantı tarihi hakkında ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacağı bilgi verildi. Yerli otomobil yüzde 100 elektrikli bir model olacak. İlk etapta SUV kategorisinde üretilecek olan otomobilin ilerleyen dönemde Sedan sürümü de geliştirilecek. Yerli otomobil için Gemlik'te bir fabrika kurulması planlıyordu. Yapılacak toplantıda bu fabrikanın kuruluşu ile ilgili bilgiler verilmesi bekleniyordu.  

Yorumlar
💠Gakko💠
Yerli ve milli olan her şeyi desteklim ve detreklememizde gereki ama sağlık şartları el verirse inşallah 2023 hedeflerimize az kaldı
Cevapla
Kitiro Moskovich
Birisimi hasta , yani hasta kim ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.