Otomobil

Yerli üretim logolu Renault araçlar satışa çıkıyor!

Renault’nun iki yerli modeli Megane Sedan ve Clio HB, “yerli üretim” logosu ile showroomlarda yerini alıyor. İşte detaylar.

Yerli üretim logolu Renault araçlar satışa çıkıyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç otomobili arasında yer alan Renault’nun iki yerli modeli Megane Sedan ve Clio HB, “yerli üretim” logosu ile showroomlarda yerini alıyor.

Megane Sedan, Ocak-Eylül 2018 döneminde gerçekleştirdiği 23 bin 522 satış adedi ile Türkiye’nin en çok satılan modeli. Clio HB, segmentinden elde ettiği 30,1 pay ve aynı dönemdeki 18 bin adet satış adedi ile Türkiye’nin otomobili sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Megane Sedan, segmentinde 19,7 paya sahip.

OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Megane Sedan hurda teşviki ile 91.900TL (Joy 1.6 16V 115 bg versiyonu) ve Clio HB ise 79.900TL’den (Joy 1.2 75 bg) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yerli üretim logolu Renault araçlar satışa çıkıyor!

Renault, 2017 yılında elde ettiği binek + hafif ticari pazar liderliğini 2018 yılında da sürdürüyor. Marka, 2018 yılının ilk 9 ayında gerçekleştirdiği 66 bin 517 satış adedi ile pazar payını 0,8 puan arttırarak toplam pazardan 14,4 pay elde etti.

19’uncu yılında da Türkiye’nin tartışmasız binek otomobil lideri unvanını koruyan Renault, binek otomobil pazarında 59 bin 761 satış adedi ile 16,6 pazar payına sahip.

50 yıldır yerli üretim yapan Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesine sahip. Türkiye’de tamamen yerli operatörler tarafından üretilen otomobil ve mekanik aksamlar, 70’e yakın ülkeye ihraç ediliyor. Oyak Renault, 19 yıldır otomotiv sektörünün üretim ve ihracat liderleri arasında.

Yorumlar
oktay
adamlar coco cola yada yerli diyor markete girince sanırsın ülkemiz şaha kalkmış dodomun salakları
Cevapla
Cankancan Balbalaci
Yerli üretimmis ha ha motor veya diger parcalarin hepsi yabanciya ait neyin logosunu koycaksiniz adam hibi jendimi malimizi uretimiyorsak bunlar sadece gosteristir
Cevapla
Hoca
Biraz daha Uygun verilmelidir.
Cevapla
Salt okunmaz!
Çok yararlı admin abey sağolasan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.