Otomobil

Yerli ve milli otomobil TOGG için müjdeli haber geldi!

Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG için bugün müjdeli haber geldi. Aracın menzilindeki bu artış rakiplerine göz dağı veriyor.

Yerli ve milli otomobil TOGG için müjdeli haber geldi!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobil TOGG için müjdeleri haberler gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu yani TOGG bugün yeni pil teknolojisine geçiş yaptıklarını duyurdu. Pil konusunda sektörün öncü isimlerinden olan Farasis ile anlaşan TOGG, 4. nesil pil teknolojisine geçecek. Peki, bu teknoloji TOGG'a ne sağlayacak?

Yeni pil ile menzil yüzde 25 artacak

TOGG'un enerji yoğunlu yeni pil sayesinde 330 Wh/kg'nin üzerine çıkacak. Ayrıca bu teknoloji sayesinde otomobilin menzili de yüzde 25 artacak. Ayrıca yüzde 80'e kadar şarj olma süresi de 4. nesil pil teknolojisi ile 20 dakikanın altına inecek. Batarya ömrü de bu teknoloji ile 1 milyon km'nin üzerine çıkacak.

TOGG'un resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak "Enerji depolama çözümlerini bir ortak girişim şirketi çatısı altında geliştirmek ve üretmek üzere niyet mektubu imzaladığımız, dünyanın li-iyon teknolojisinde önde gelen şirketlerinden stratejik ortağımız Farasis, batarya teknolojisinde çıtayı yükseltti." ifadesine yer verildi.

TOGG

4. nesil pil teknolojisi sayesinde yerli ve milli elektrikli otomobiliz -20 derecede bile yüzde 90 pil kapasitesi ile çalışacak. Her koşulda çalışarak rakiplerine göz dağı veren TOGG'un önümüzdeki yıllarda yollarda olması bekleniyor.

Bilmeyenleriniz için yerli ve milli otomobilimiz Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretilecek. Bu yıl tamamlanacak olan fabrikada 2 SUV, 1 MPV, 1 sedan ve 1 hatchback model üretilecek. Bir aksilik yaşanmaz ise 2022 yılında satışa sunulacak olan otomobilinizin henüz fiyatı açıklanmadı.

Yorumlar
Alperen Nokta
Sabırsızlıkla beklediği mız arabanın fiyatı YÜZBİN in altına düşer mi? Şayet benzin ve mazot lu da olsun.. olsun ki bizde alalım. Olmazsa forda, Fiat a Honda ya ikinci ellere bakacağız yine. 300-500 bin liraya yerli olsa nolur olmasa nolur. Güya Babam beni Eşeğe bindirdi Ayaklarım yerde sürünür hesabı. İnşaallah ortadirek alım ğucunde olur. RABBİM HAYIRLISINI OLDURSUN. Amin.
Cevapla
Cat33
Sabırsızlıkla bekliyorum.
Cevapla
Alper Aybirdi
Bu aracın fiyatı kesin 300 ile 400 bin lira arasında bişey olur yani zengin kesimin alabileceği bir araç olarak piyasaya sunulur...
Cevapla
Misafir
700 binden aşağı olamaz olmaz.
Abcd
Yalnız bu fiyatla elektrikli sürüş keyfi değil kaygısı yaşanır.
Ahmet
Zengin fakir farketmez, çıksın hayırlısıyla, kullanılsın elektrikli otomobil sürüş keyfi yaşasın vatandaşlarımız yeter ki.. O günleri görebilmek te güzel! Ülkemin de bir otomobili olacak oh beee!.. Nihayet güçlü Türkiye!.
Yusuf Erkol
Hay maşallah Rabbim utandırmasın inşallah 🤲
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.