Oyun

24 saatte 220 milyon dolar

Oyun dünyası, Halo 4 ve COD: Black Ops II sayesinde çok büyük bir hareketlilik kazandı. Halo 4, satışa sunulduğu ülkelerde 24 saat içinde 220 milyon dolar satış gelirine ulaşırken, COD: Black Ops II, Amazon.com'un ön sipariş rekorunu kırdı

24 saatte 220 milyon dolar

Bilim kurgu-aksiyon alanında sunulan en başarılı oyunlardan biri olan serinin devam niteliğini taşoyan Halo 4, 24 saat içinde 220 milyon dolarlık satış gelirine ulaştı. Microsoft böylece, 2010 yılında Halo Reach ile elde ettiği rekorunu iki yıl sonra kırmış oldu. Halo Reach’in satış geliri, piyasaya sürüldüğü gün 200 milyon dolar olmuştu.

Microsoft, ilk gününde ‘kaç adet’ Halo 4 satıldığını belirtmedi. Ancak ABD’de 60-100 dolar arasında değişen perkanede fiyatına bakıldığında, satış adedinin 2.2 milyonu geçtiği tahmin ediliyor.

1353293208_44.jpg

Piyasaya sürüldüğü ilk gün içinde en yüksek satış gelirine ulaşan oyun, 400 milyon dolarla Call of Duty: Modern Warfare 3 olmuştu.  Activison ve Treyarch ortaklığıyla piyasaya sürülecek COD: Black Ops II’nin bu rekoru kırması bekleniyor. Öte yandan Amazon, söz konusu oyunun ön sipariş rekorunu kırdığını duyurdu. Online perakende devinin ön sipraiş rekoru, bir önceki oyun COD: Modern Warfare 3’e aitti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.