Oyun

3D destekli OUYA geliyor!

Android'li oyun konsolu OUYA 3D destekli olarak gelebilir.

3D destekli OUYA geliyor!

OUYA, televizyonlar için geliştirdiği Android işletim sistemli oyun konsolu ile yaz aylarına damgasını vurdu. Bu oyun konsolu Kickstarter platformunun en başarılı kampanyalarından birine imza atmış ve 8.6 milyon dolar bağış toplamıştı. Firma geçtiğimiz hafta 1,200 geliştirici sürümünün dağıtımına başladı. Şirket bağış yapanlar için Mart, diğer tüketiciler içinse Nisan 2013'te konsolu sunacaktı.

Fakat yeni gelen verilere göre; OUYA, İngiltere'deki teknoloji mağazalarında Mart ayı itibariyle raflarda yerini alacak. Üretim aşamasında sorun olmadığı görülen OUYA, verdiği sözü tutacak gibi görünüyor.

1357505337_ouyaage-145099-full.jpg

Oyun konsolu OUYA, 1.7GHz hızında dört çekirdekli NVIDIA T33 Tegra 3 çipset, 8GB dahili hafıza ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi özellikleri ile geliyor. Konsol İngiltere'de 99£ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Ayrıca yeni gelen haberlere göre, OUYA'nın stereoskopik 3D dijital medya ve oyunları destekleyen bir sürüm üzerinde çalıştığı söyleniyor.  Oyun konsolunun bu versiyonunun bu yıl içinde piyasaya sürüleceği de gelen haberlerin içinde yer alıyor. Ancak OUYA bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.