Oyun

AC: Odyssey oyuncularının başı tavuklarla dertte!

Assassin's Creed Odyssey'de ortamı coşturan çılgın tavuklar etrafa kaos saçıyor. İşte detaylar!

AC: Odyssey oyuncularının başı tavuklarla dertte!

Geçtiğimiz günler çıkışını gerçekleştiren yeni Assassin's Creed oyunu Odyssey, Origins'e benzerliği ile eleştirilmiş ancak birçok oyun sever tarafından da geçer not almayı başarmıştı.

Tarihe farklı bir bakış açısı ile yaklaşan yeni Assassin's Creed oyunları, içerisine mitolojiyi de katarak içeriği zenginleştirmeye çalışıyor ve bunu başarıyor da. Ancak son zamanlarda oyuncuların başı biraz dertte. Hayır, tanrılar ile değil, tavuklarla! 

Her ne kadar diğer vahşi hayvanlara karşı kendimizi savunabiliyor olsak da ilginç bir saldırı tavuklardan geliyor. Köylerde yer alan tavuklar her ne kadar zararsız canlılar gibi gelse de gereğinden fazla agresif davranışlar sergileyebiliyor ve sizi ansızın kaosun içerisine sürükleyebiliyorlar. 

AC: Odyssey oyuncularının başı tavuklarla dertte!

Peki saldırgan tavukların bir amacı var mı? Yapımcı oyunu geliştirirken bunu bilerek mi kodlama gereği duydu? Aslına bakarsanız henüz kimse bu soruların yanıtlarını bilmiyor ancak konu adına açılmış bir reddit sayfası bile mevcut. Bu konu başlığı altından birçok teori yürütülmekte haliyle. 

Tavukların bu davranışı üzerinden komplo teorileri kuranlar ve tavukların Pers tavukları olarak adlandırılmasından dolayı bir intikam hikayesi olduğunu iddia edenler mevcut. Ne kadar doğrudur bilinmez ancak bize kalırsa bunlar sadece o dönemden sıkılmış tavukların macera arayışı içerisinde oluşlarından öte bir şey değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.