Nintendo cep telefonunu konsola dönüştürecek

Konsol üreticisi Nintendo tarafından alınan yeni bir patent, cep telefonlarını konsola dönüştürüyor.

Nintendo cep telefonunu konsola dönüştürecek

Cep telefonlarını konsola dönüştürme ve oyun oynatma konusunda yıllardır farklı çalışmalar yapılıyor. Bunlar zaman zaman oyun telefonu olarak anılan cihazların ortaya çıkmasına neden olsa da bugüne kadar tam anlamıyla bu görevi yerine getiren telefon üretilmedi. Ancak bu durum değişiyor.

Nintendo cep telefonunu konsola dönüştürecek

Nintendo tarafından alınan bir patentle ortaya çıkan bilgilere göre firma telefonlara takılabilen bir kılıf üzerinde çalışıyor. Bu kılıfın en önemli özelliği ise takıldığı telefonu tam teşekküllü bir Game Boy'a çevirmesi. Ortaya çıkan patente göre telefona takılarak kullanılacak olan bu kılıf, ekran olarak cihazınkini kullanacak. Ayrıca akıllara eski oyunların bulunduğu bir yazılım ya da uygulama çözümünün de bu kılıfla beraber kullanılacağı geliyor.

Nintendo cep telefonunu konsola dönüştürecek - Resim : 1

Elbette patent alınmış olması bu cihazın hayata geçeceği anlamına gelmiyor. Her patenti alınan ürün ya da teknoloji kullanıma sunulmuyor. Ancak patentinin alınmış olması firmanın bu tarz bir çözüm üzerinde resmi olarak çalıştığını doğrulayan bir kanıt olacaktır.