Oyun

Activision, Blizzard çalışanlarının Temmuz ayında ofise dönmesini istiyor

Şirkette devam eden sendikalaşma çalışmalarının ortasında, Activision yakında Blizzard çalışanlarının günlerinin çoğunu şirketin ofislerinde çalışarak geçirmesini isteyecek.

Activision, Blizzard çalışanlarının Temmuz ayında ofise dönmesini istiyor

Bir Activision sözcüsü, şirketin yayın birimindeki Engadget çalışanlarının 10 Nisan'dan itibaren haftada en az üç gün ofisten çalışmaları gerekeceğini söyledi. 10 Temmuz'da aynı politika Blizzard Entertainment çalışanları için de geçerli olacak.

Sözcü, "Activision Blizzard, geçen yıl boyunca ekipleri ofise geri döndürdü ve 13 Şubat'ta işin geleceği planlarımızı güncelledik" dedi. "Her liderlik ekibiyle yakın ortaklık içinde, işimiz ve ekiplerimiz için en iyisini hedefleyen bir planı özelleştiriyoruz. Gerçek zamanlı yüz yüze işbirliğini ve bu değişikliğin teşvik edeceği fırsatları sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Şirketin ofise dönüş planıyla ilgili bilgiler ilk olarak bu hafta başlarında Blizzard'ın müşteri destek departmanında (Oyun Geliştirici aracılığıyla) çalıştıklarını söyleyen bir Twitter kullanıcısı olan @LeastMyHairIsOk tarafından paylaşılmıştı. @LeastMyHairIsOk bir Twitter dizisinde, Activision Blizzard çalışanlarının "çoğunluğunun" ofise dönmeye "ilgisi olmadığını" söyledi. Çalışan, plan doğrultusunda ilerlerse Activision'ın bir iş gücü kaybına uğrayacağını tahmin ettiğini de ekledi.

Activision, Blizzard çalışanlarının Temmuz ayında ofise dönmesini istiyor

@LeastMyHairIsOk, COVID-19 ile ilgili endişelere ek olarak şirketin, Activision'ın ofislerinin ve stüdyolarının bulunduğu birçok şehirde çalışanların yaşam maliyetiyle ilgili endişelerini gideremediğini iddia ediyor. Spesifik olarak, liderliğin "düşük kazanç departmanlarından" maaş müzakerelerinin bir parçası olarak yıllık yaşam maliyeti ayarlamalarını dahil etme taleplerini defalarca reddettiğini iddia ediyor. "Geçen ayki en son toplantılarımız, bunun bu yıl değişme planlarının olmadığını gösteriyor" diye ekliyor.   

Activision'ın ofise dönüş planıyla ilgili ayrıntılar, tam da sendikayı bozma iddialarının ortasında geldi. Ocak ayında, Amerika İletişim İşçileri (CWA), şu anda World of Warcraft: Dragonflight üzerinde çalışan bir Blizzard destek stüdyosu olan Proletariat'ta sendika seçimi için bir dilekçeyi geri çekti. Bir CWA sözcüsü, stüdyo başkanı Seth Sivak'ı, sendika yanlısı işçileri oylamanın adil olmayacağını hissetmelerine yetecek kadar "morallerini bozan ve güçsüzleştiren" toplantılar düzenlemekle suçladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.