Oyun

Ağustos ayının en çok para kazandıran mobil oyunları belli oldu

Mobil oyun dünyası günden güne oyun sektörüne ağırlığını koymaya devam ederken, Ağustos ayında en çok para kazanan isimler de belli oldu.

Ağustos ayının en çok para kazandıran mobil oyunları belli oldu

Oyun sektörünün köklü bir değişim içerisinde olduğunu daha önce defalarca dile getirmiştik. İşte aylık periyotlar halinde açıklanan ve mobil oyunların elde ettiği hasılatları gösteren listeler, bu sektörün ne kadar büyüdüğünü de gözler önüne seriyor. Her ne kadar Sensor Tower tarafından yapılan araştırmalara göre Ağustos ayında elde edilen toplam hasılat bir önceki aya göre %12,4 oranında düşmüş olsa da, yine de toplam harcanan paranın 1,9 milyar dolar olması ne kadar büyük bir meblağdan bahsettiğimizi anlamamıza yardımcı oluyor.

Ünlü analiz şirketi tarafından açıklanan listelere göre, hem iOS hem de Android platformlarının ikisi birden dikkate alındığında Ağustos ayının en çok hasılat elde eden oyunu Honor of Kings oldu. Ancak Android’in Çin’de aktif olmamasından dolayı, bu oyunun birincilik sırasını sadece Çinli iPhone kullanıcıları sayesinde elde ettiğini de belirtelim. Nitekim, Honor of Kings için yapılan harcamaların %94’ü Çinli oyunseverlerin cebinden çıktı.

Ağustos ayının en çok para kazandıran mobil oyunları belli oldu

Listenin ikinci sırasında yer alan PUBG mobile ise, bu başarısını yine iOS’a borçlu. Çünkü artık Android kullanıcıları bu oyuna pek yüz vermiyor ve yapımın en çok hasılat elde eden ilk 10 oyun arasına bile girmesine müsaade etmiyor. iOS platformunda üçüncü sırayı alan isimse yine toplam sıralamada da üçüncü sıraya yerleşen Genshin Impact oldu.

Android platformunun en çok hasılat elde eden ismi ise Lineage M oldu. Bu ismi Coin Master takip ederken üçüncü sırayı ise Candy Crush Saga aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.