Sosyal Medya

WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, kullanıcılarından uzun süredir gelen taleplere karşı daha fazla duyarsız kalamadı ve çevrimiçi durumunu gizleme özelliğini kullanma sunacağını duyurdu.

WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Amerikalı teknoloji devi WhatsApp için bu yıl mükemmele yakın geçiyor diyebiliriz. Neredeyse her hafta yeni bir özellik ile karşımıza çıkan şirket, geçtiğimiz günlerde servis ettiği bir güncelleme ile son görülme durumunu kapatma imkanı getirmişti. Ayrıca bir başka güncelleme paketi ile birlikte, WhatsApp grup katılımcı sayısının artması gibi oldukça önemli bir özelliğe daha kavuşmuştuk. İşte şirketin son hamlesi ise, çevrimiçi olduğu anlaşılmadan WhatsApp’da gezinmek isteyenleri ilgilendiriyor.

Amerikalı teknoloji şirketi tarafından doğrulanan son sızıntılara göre, Apple yeni bir güncelleme paketi üzerinde çalışıyor ve bu güncelleme paketinin ana konusu ise çevrimiçi durumun gizlenip gizlenmeyeceği özelliği.

WhatsApp nihayet çevrimiçi gizleme özelliğini kullanıma sunuyor

Gelen sızıntılara baktığımız zaman, ayarlar kısmından eriştiğimiz bu özellik menüsünde 2 farklı seçenek olacak. Bu seçeneklerden birincisi olan “Everyone” yani Herkes seçeneğini işaretlerseniz, çevrim içi olup olmadığınızı herkes görmeye devam edecek. Ancak ikinci seçenek olan Same as last seen’e baktığımız zaman işler değişiyor. Burada uygulama bize, istememiz halinde Çevrimiçi görünme durumumuzu “Son Görülme” özelliğinde belirtilen kişilerle aynı yapabilme imkanı tanıyor.

Son görülme özelliğinin altında yer alan seçeneklere baktığımız zamansa, Herkes, Rehberim, Şunlar hariç Rehberim ve Kimse olmak üzere 4 farklı seçenek olduğunu görüyoruz. WhatsApp henüz bu özelliğin dünya genelinde ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
NUR SARI
GOOGLE ASİSTANI whatsAPP GELEN ŞİKAYETLER HEP KENDİSİNE AİT OLDUĞU İÇİN GİZLEME ÖZELLİĞİ sunuyor gizlesin birde parmak izi çıkartmış artık kimse onunla uğraşmayacak lüzümsuz işler müdürü adını ben koydum FUZULİ
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.