Amazon Luna sonunda farklı ülkelere de açılıyor

Amazon Luna, ABD'de ilk lansmanından bir yıl sonra üç yeni bölgeye daha yayılmaya hazırlanıyor.

Amazon Luna sonunda farklı ülkelere de açılıyor

Bulut oyun hizmeti bugünden itibaren Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık'ta kullanıma sunuldu. Genişletme, ABD dışındaki ilk Amazon müşterilerinin Luna'yı deneme şansına sahip olduğuna işaret ediyor. Prime abonesiyseniz, şirket her ay birkaç ücretsiz oyun sunuyor. Bu ücretsiz oyunların mart serisinde Megaman 11 ve Trails from Zero dahil olmak üzere dört oyun yer alıyor.

Amazon'un "Kanallar" dediği paketlere abone olarak Luna kitaplığının daha fazlasına erişmek de mümkün. Örneğin, Luna+ kanalı Control, Street Fighter II ve Tetris Effect gibi oyunlarla birlikte geliyor. Fiyatlandırma pazara göre değişiyor ancak örneğin Kanada'da Luna+ aylık 13 ABD doları.

Amazon Luna sonunda farklı ülkelere de açılıyor

Ayrıca Assassin's Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion ve Rainbox Six Extraction dahil olmak üzere yayıncının en popüler oyunlarına erişim sağlayan bir Ubisoft+ kanalı da bulunuyor. PC'de Ubisoft'un bazı oyunlarına zaten sahipseniz, Amazon Prime veya Luna+ aboneliğiniz olması koşuluyla bu oyunları Luna'da oynayabilirsiniz.

Özellikle, bugünkü duyuru, Luna'nın Stadia'nın Google tarafından yıl başında belirsiz bir şekilde kapatılmadan önce mevcut olduğu üç pazara yayıldığını gösteriyor. Amazon'un kısa süre önce Luna+ kitaplığından 53 oyunu kaldırdığı gerçeği göz önüne alınırsa, hizmet tam olarak perakende devi için bir atılım olmadı ancak tabi bu  genişleme doğru yönde bir hareket.