Amazon, 'Yüzüklerin Efendisi' MMO'su yapacak

Yüzüklerin Efendisi oyunlarının yeni dalgası bu ayki Gollum ve Heroes of Middle-earth ile durmuyor.

Amazon, 'Yüzüklerin Efendisi' MMO'su yapacak

Amazon, Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit'in hikayelerine dayanan çok oyunculu bir çevrimiçi oyun (MMO) yayınlamak için Embracer Group ile bir anlaşma yaptı. Geliştirme şimdilik oyunu PC'ler ve konsollara gönderecek olan New World stüdyosu Amazon Games Orange County'de "erken aşamalarında” bulunuyor ve çıkış tarihi henüz belirsiz.

Amazon, The Rings of Power TV dizisinin de arkasındayken bu hamlesi pek de şaşırtıcı değil. Ancak Amazon, dizisinin Orta Dünya'nın İkinci Çağında geçtiğini ve MMO ile "ilgisiz" olduğunu vurguluyor. Yani arka plandaki evren dışında  dizi ve oyun arasında doğrudan bir bağlantı olmayacak.

Amazon, 'Yüzüklerin Efendisi' MMO'su yapacak

Amazon'un şirket içi oyun geliştirme birimi şimdiden sorunlardan nasibini almış durumda. New World bugüne dek birden çok gecikmeyle karşı karşıya kaldı ve aktif kullanıcı tabanı lansman döneminde ulaşılan zirvenin çok altında. Teknoloji devi, Lost Ark ve yaklaşan Tomb Raider oyununu piyasaya sürmek için yaptığı anlaşmalarla yayıncılıkta çok daha başarılı oldu.

Duyuru, Amazon'un genel oyun stratejisine yeniden odaklandığını açıklamasının ardından geldi. Kısa süre önce San Diego stüdyosu da dahil olmak üzere oyunla ilgili 100'den fazla kişi iş bıraktı ve şirket şimdi Orange County ve Montreal'deki ekiplerine odaklanmış durumda. Amazon'un neden bu stüdyoları genişletmeye kararlı olduğu ise artık açık: büyük bir fantezi serisindeki bir çevrimiçi RPG dikkat çekecektir.