Oyun

Apex Legends 50 milyon kullanıcıya ulaştı!

Apex Legends, Battle Royal oyun kategorisinde iyice yükselen bir marka haline geldi. Kullanıcı sayısı ise 50 milyona ulaştı.

Apex Legends 50 milyon kullanıcıya ulaştı!

EA Games tarafından yayınlanan, Respawn tarafından ise geliştirilen Battle Royale oyunu Apex Legends, kısa bir süre önce PC, Xbox ve PS4 üzerinden oyuncuların beğenisine ücretsiz olarak sunuldu. Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun ilk günden bugüne kadar kullanıcı sayısını katlamaya devam ediyor.

Apex Legends 50 milyon kullanıcıya ulaştı!

İlk 8 saatte 1 milyon oyuncu barajını aşan Apex Legends, 2017 yılında yayınlanan Fortnite'dan daha iyi bir açılış gerçekleştirdi. Ardından 3 günde 10 milyon oyuncu tarafından oynanan oyun, yeni bir rekora daha imza attı. Gelen bilgilere göre son rakamlar dudak uçuklatacak cinsten. 

Piyasaya çıkış tarihinden itibaren sadece 1 ay geçmesine rağmen oyun, 50 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu başarı EA Games'in sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerine duyurması ile yayıldı. Buna ek olarak sene içerisinde firma oyunu iOS ve Android sistemlerinden de oynanabilir kılacak. 

EA Games'in, Apex Legends ile kısa sürede yakaladığı büyük başarı, günümüzde bu tarz Battle Royale oyunlara olan ilginin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdi. PUBG ve Fortnite karşısında iyice yükselen oyun, bu markalara karşı da Twitch, YouTube gibi platformlarda da kafa tutmaya devam ediyor.

Peki ya siz Apex Legends oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.