Oyun

Fortnite Apex Legends'a kafa tutmaya devam ediyor!

Battle Royale türüne yeni bir soluk getiren Apex Legends, Fortnite karşısında erimeye başladı. Peki kim kazanacak?

Fortnite Apex Legends'ı geride bıraktı!

Battle Royale türüne yeni bir soluk getiren Apex Legends, geniş kullanıcı kitlesi ve dinamik yapısıyla Fortnite ve PUBG'yi geride bırakmış ve sosyal medyada zirveye yerleşmişti. Ancak Fortnite bu savaşı kolay kolay kaybedecek gibi durmuyor.

Fortnite, Twitch‘in 1 numaralı oyunu olmayı tekrar başardı. Twitch Tracker’ın paylaştığı bilgilere göre Fortnite, son bir hafta içinde güzel bir artış göstererek, Şubat ayının başında lansmanın ardından 1. sıraya yükselen Apex Legends‘tan tahtı devraldı.

Fortnite Apex Legends'a kafa tutmaya devam ediyor!

IEM Katowice’nin Fortnite turnuvası, 47.645 izleyiciyle zirveye ulaşan ve yalnızca iki günde 664 bin saat izlenen Fortnite’ın zirveye tekrar ulaşmasına yardımcı oldu demek pek yanlış olmaz. Bu başarı devam eder mi bilmiyoruz ancak Apex Legends ve Fortnite rekabeti daha uzun bir süre devam edecek gibi duruyor.

Titanfall oyununun yapımcısı Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, EA Games tarafından piyasaya sürülen yeni bir Battle Royale oyunu. Son zamanlarda adını oldukça fazla duymuş olduğunuza eminiz. 

Titanfall serisinin de geliştirici firması Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun, ücretsiz olmasının yanında P2W içermiyor. Bu özelliği, oyuncular tarafından tercih edilme sebebi oldu. Öyle ki, oyun çıktığı ilk andan itibaren rekor kırmaya başladı.

EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre yayınlandıktan 8 saat sonra 1 milyon, yayınlandıktan 3 gün sonra ise 10 milyon oyuncuya ulaşmış durumda oyun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.