Oyun

Apple, Steam Link'i mağazasından kaldırdı!

Apple, Steam'in oyuncular için geliştirdiği Steam Link uygulamasını, mağazasından kaldırdı.

Apple, Steam Link'i mağazasından kaldırdı!

Steam, mobil platformlar için sunduğu Steam Link adlı uygulamasını Apple kullanıcıları için askıya almak zorunda kaldı. Oyuncuların her alanda her yerde oyun oynamasına izin veren bu uygulama, Apple’ın verdiği karar sonucunda App Store üzerinden kaldırıldı. 

Steam çalışanlarından Doug Lombardi, konu hakkında: “Ekibimiz bu projeye ve onay sürecine çok zaman harcadı. Bu yüzden açıkça ortadadır ki hayal kırıklığına uğradık. Umarım Apple, bu kararını gelecekte tekrar düşünecektir.” dedi. 

Bu konu hakkında henüz net olarak bir sebep bulunmasada kullanıcılar, Apple'ın mobil platformlarda oyun için satın alma gelirlerini kimseyle paylaşmak istememesi olarak düşünmekteler. Steam bu şirketler arasında, belki de paylaşma ihtimali en düşük olan platformu sunuyor. 

Steam’in kendi platformunda sunduğu oyunlarda da benzer şekilde gelir modeline sahip olduğu düşünülürse, Apple’ın zaten bu işe sıcak bakmayacağı anlaşılabilir.  Bilindiği üzere Apple, Apple mağazasının alt yapısını kullanmayan herhangi bir uygulamaya satın alma işlemleri konusunda izin vermiyor. Bakalım, ileride bu konu hakkında Apple'dan bir resmi açıklama gelecek mi?

Yorumlar
Mustafa
Yamyamlar ya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.