Oyun

Apple TV İçin Duyurulan İlk Türk Oyunu Lumino! Oldu

Apple TV platformu için oyun yapımları devam ediyor


Apple TV platformu için oyun yapımları devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde, 1010! ve 1010! gibi yapımlarla mobil cihazlar üzerinde milyonlarca oyuncuya ulaşan Türk firması Gram Games, bu defa da Lumino! adlı oyunuyla Apple TV platformuna geçiş yapmaya hazırlanıyor.

1449843310_1449823194gramgamesluminobanner.png

Gram Games’in Apple TV’deki İlk Oyunu: Lumino!

Gram Games’in her cuma günü düzenlediği Prototype Day’de ortaya çıkan onlarca oyun fikri arasından seçilen Lumino!, 3 kişilik bir ekip tarafından 2 hafta gibi kısa bir süre içinde AppleTV’ye adapte edildi.

 Basit ve çok eğlenceli bir bulmaca oyunu olan Lumino!’nun oyun mekaniği, Apple TV için özel olarak tasarlandı. Uzayın karanlığında kalan son ışık hüzmesi olan Lumino!’nun kontrol edildiği oyun, televizyonda çok şık gözüken sade bir tasarıma sahip.

 15 hamle hakkıyla başlanan oyunda amaç Apple TV kumandasıyla Lumino!’yu sağ, sol, yukarı ve aşağıya hareket ettirerek aynı renkteki sıralı ışık kürelerini toplamak. Ek hamle hakkı, bonus puanlar ve daha yüksek skor için aynı renkteki birden çok küreyi tek hamlede toplamak gerekiyor. Gram Games’in Apple TV platformu için hazırladığı ilk oyunu olan Lumino! bölüm ve zaman sınırı olmadan kesintisiz bir oyun deneyimi sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.