Oyun

Assassin’s Creed hayranlarına müjde: Mobile yeni bir oyun daha geliyor

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden biri olan Assassin’s Creed, uzun bir aradan sonra bir kez daha mobil platforma geri dönüş yapacak.

Assassin’s Creed hayranlarına müjde: Mobile yeni bir oyun daha geliyor

Oyun dünyasını ayakta tutan en önemli şey, şüphesiz geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi gören kült oyun serileridir. Tabi bir yerde kült oyunlardan bahsediyorsak orada Assassin’s Creed isminin geçmemesi olmaz. Ancak şu sıralar bu ismi her zamankinden çok daha fazla duymaya başladığımızı da söyleyebiliriz. Bu durumun sebebi ise tabi ki Ubisoft tarafından gerçekleştirilen Ubisoft Forward etkinliği.

Fransız oyun devinin en çok güvendiği isimlerin başında gelen Assassin’s Creed, bu etkinlikte de öne çıkmayı başardı. Birçok farklı alana yayılan projeleriyle adından bahsettiren efsane serinin en önemli müjdelerinden biri de mobil oyuncular için geldi.

Assassin’s Creed hayranlarına müjde: Mobile yeni bir oyun daha geliyor

Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket bir süredir Assassin’s Creed: Codename Jade isimli yapım üzerinde çalışıyor. Tamamen mobil platformlara özel olarak geliştirilen bu oyun, 2018 yılında piyasaya sürülen Assassin’s Creed Rebellion’dan sonra mobile gelecek ikinci önemli oyun olacak.

Şu an için Assassin’s Creed: Codename Jade hakkında çok fazla bilgimiz yok. Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun Çin’de geçeceği ve çok oyunculu devasa rol yapma türünde bir yapım olacağı hususları elimizdeki tek bilgiler. Bunların dışında oyunun ne zaman satışa sunulacağı ve içerik örgüsünün nasıl işleneceği konularında ise şirket tarafından yapılan bir açıklama bulunmuyor. Tabi bu durumun önümüzdeki günlerde değişeceğini ve yeni maceraya ilişkin tüm bu belirsizliklerin yavaş yavaş ortadan kalkacağını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.