Oyun

Assassin's Creed Mirage çıkış tarihi belli oldu

Ubisoft'un uzun soluklu aksiyon-macera serisinin bir sonraki oyunu Assassin's Creed Mirage, 2023'te çıkacak.

Assassin's Creed Mirage çıkış tarihi belli oldu

Yayıncı, bugün Ubisoft Forward etkinliği sırasında çıkış tarihini açıkladı. Assassin's Creed Valhalla olaylarından yirmi yıl önce geçen oyun, hayranları Basim Ibn Ishaq ile yeniden bir araya getirecek ve seriyi gizli köklerine geri döndürecek.

Bugünkü sunumdan önce düzenlenen bir brifingde, projedeki stüdyo lideri Ubisoft Bordeaux, Basım'ı franchise tarihindeki en çevik suikastçı olarak nitelendirdi. Ubisoft'un bugün paylaştığı sinematik fragmanda görebileceğiniz gibi, tespit edilmekten kaçınmasına yardımcı olacak yeni yeteneklere sahip olacak. Basım'ın kitinin ayrılmaz bir parçası, evcil kartalı Enkidu.

Origins'teki Senu gibi, Enkidu da potansiyel tehditleri tespit etmeniz için önden keşif yapabilir, ancak Mirage'da yeni olan şey, tüylü arkadaşınızı bulup ortadan kaldırabilecek okçuların olması. Sis bombaları ve zehirli mayınlar gibi yeni araçlara ek olarak Basim, zamanı kısaca yavaşlatma ve birden fazla suikast planlama yeteneğine de sahip olacak.

Assassin's Creed Mirage, seriyi 2023'te köklerine geri getirecek

Aksiyonun esas olarak tek bir şehre – MS 861 dolaylarında Bağdat – geri dönmesiyle birlikte parkur, daha yeni oyunlarda olduğundan çok daha büyük bir rol oynayacak. Ubisoft Bordeaux, Basim'in hem yeni hem de geri dönen hileler içeren bir hamle seti ile franchise tarihinin en hızlı serbest koşucularından biri olacağını söyledi.

Bu arada hikaye, Assassin Brotherhood'dan önce gelen organizasyon olan The Hidden Ones'a odaklanacak ve Shohreh Aghdashloo'nun (The Expanse, Destiny 2) Basim'in akıl hocası Roshan'ı oynadığını görecek.

Assassin's Creed Mirage, gelecek yıl geldiğinde PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve PC'de mevcut olacak. Bu arada, hayranlar The Last Chapter'ı dört gözle bekleyebilirler. Ücretsiz DLC bu yıl içinde gelecek ve Valhalla'nın hikayesini tamamlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.