Oyun

Uncharted hayranlarına müjde: Oyunun PC çıkış tarihi belli oldu

Oyun dünyasının en önemli serilerinden biri olan Uncharted 4’ün PC çıkış tarihi nihayet belli oldu.

Uncharted hayranlarına müjde: Oyunun PC çıkış tarihi belli oldu

Oyun dünyası oldukça büyük bir dönüşüm içerisinde. Bir taraftan konsollar kendilerini geliştirerek daha üst düzey grafikler sunmanın telaşı içerisine girmişlerken, diğer bir taraftan ise günden güne büyüyen bir mobil oyun çılgınlığıyla karşı karşıyayız. PC platformunun bu yarışta kalma mücadelesi ve el konsollarının yeniden kendilerine pazar payı aramaları da oyun sektöründeki rekabetin her geçen gün biraz daha artmasına neden oluyor.

Tabi böylesi bir durum içinde en önemli şey, hangi platformda hangi oyunları oynayabileceğimiz. Bu konuda ise son söz tabi ki oyun yapımcılarının. İşte yayıncılığını Sony Interactive Entertainment’in yaptığı geliştiriciliğini ise Naughty Dog’un üstlendiği efsane oyun serisi Uncharted’ın en yeni oyunu Uncharted 4 bu açıdan çok önemli. Üstelik bu oyunun bir de bağımsız DLC’si The Lost Legacy’nin olduğunu ve her ikisinin de yılın ilk günlerinde PlayStation 5 için satışa sunulduğunu da hatırlatalım.

Uncharted hayranlarına müjde: Oyunun PC çıkış tarihi belli oldu

KonsolPC rekabetinde, PlayStation 5 kullanıcılarını sevindiren, PC oyuncularını ise imrendiren bu gelişmenin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmişken, bilgisayar kullanıcılarının merakla beklediği o haber de sonunda geldi.

Epic’in internet sayfasında belirtilen tarihe göre, bilgisayar oyuncuları 19 Ekim’den itibaren her iki oyuna da erişmeye başlayabilecekler. PC kullanıcılarının bir hayli uzun zamandır bekledikleri bu oyunun beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı ise oldukça merak ediliyor.

Yorumlar
vega
epic tarih vermiyorki, çok yakında diyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.