Oyun

Assassin’s Creed Unity Ön Siparişe Başladı

Ubisoft'un efsane oyunu Assassin’s Creed Unity ön siparişe başladı.


Assasin’s Creed ile ilk kez 2006 yılında tanışmıştık. 21. yüzyılda yaşayan ve bu oyunda bağlandığı "Animus" adlı makine sayesinde genetik kodlarını taşıdığı geçmişindeki atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles'ı yönetmekteydik. Bu makine sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçi ise Altaïr Ibn-La'Ahad'dı. Bu oyundan 3 yıl sonra Assasin’s Creed 2 ile tanışmıştık. Ubisoft yangındanmal kaçırır gibi arka arkaya 2 sene içinde diğer bölümleri yayınlanmıştı. Serinin 5. oyunu Assasin’s Creed 3 Ekim 2012’de, 10 Kasım 2013 tarihinde ise Assassin's Creed IV: Black Flag yayımlanmıştı.

1403522737_assassins-creed-3.jpg

Serinin son oyunu ve 28 Ekim 2014’te çıkartılacak olan Assassin’s Creed Unity için ön sipariş süreci bu günden itibaren başladı. Assassin’s Creed Unity Collector’s Edition alanlar Arno isimli başkarakterin figürüne de sahip olacaklar. Bu kutunun içinde oyun içinde kullanılan silahların ve oyun müziklerinin CD’si de olacağı belirtilirken Ubisoft’un bu oyundan çok büyük bir başarı beklediği belirtiliyor.

Ubisoft Montreal’ın liderliğinde dokuz farklı stüdyoda geliştirilen Assassin’s Creed Unity;  PlayStation 4, Xbox One ve PC için yapılan ilk oyun olma özelliğini de sahip. Oyunun en önemli özelliği ise 3 arkadaşınız ile aynı anda gerçek zamanlı oyun oynayabiecek olmanızdır. Co-Op denilen bu oynanış ile artık tek başınıza değil arkadşalarınız ile bu oyunun gerçek keyfne varabileceksniz.

Assassin’s Creed Unity’de meşhur Fransız İhtilali konu alınıyor. Herkes Japon temalı bir oyun beklerken firma bizleri şaşırtmış ve hemen hemen bir önceki oyun ile aynı görsellerle oyunu oynatmaya devam etmeyi tercih ettiğini görmekteyiz. Oyunun E3’te yayınlanan "muhteşem" trailer videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Assasin’s Creed'in eski heyecanını kaybettiğini düşünenlerdenseniz bu videoyu mutlka izlemelisiniz.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.