Oyun

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Oyun dünyasında amansız bir rekabet içerisinde olan PlayStation ve Xbox arasındaki dengeler, Asus tarafından tanıtılan yeni kontrolcü ile değişebilir.

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Oyun denildiğinde akla gelen ilk şey hala ve her şeye rağmen konsollar oluyor. Yıllardır sektörün en önemli isimleri olan PlayStation ve Xbox ise aslında birbirinin en büyük rakibi.

Uzun bir süre PlayStation’ın üstünlüğünü gördüğümüz bu rekabette, özellikle Game Pass sayesinde Xbox ciddi bir atılım yapmış ve durumu dengelemişti. Asus tarafından tanıtılan yeni Asus Rog Raikiri Pro isimli kontrolcü / kumanda ise Xbox’ın bu rekabette bir adım öne geçmesini sağlayabilir.

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Lisanslı Xbox kumanda üreticilerinden biri olan Asus tarafından CES 2023 etkinliği kapsamında tanıtılan yeni kontrolcüye baktığımız zaman bu cihazın en önemli özelliğinin 1,3 inçlik OLED ekranı olduğunu görüyoruz. Kumandanın en üstüne konumlanan bu ekran 128 x 40 piksellik bir çözünürlük sunuyor. Daha önce eşi görülmemiş bir teknoloji olan bu OLED ekran sayesinde oyuncular, artık kumandanın pil durumunu görmek, hangi cihaza bağlandığını öğrenmek ve daha bunlar gibi pek çok konuda bilgi olmak için bu paneli kullanabilecekler. Üstelik bu ekranın oyun sırasında ambiyans ışıkları yayacağını da belirtelim.

Asus, Rog Raikiri Pro modelinin özelliklerini açıklamasına rağmen, bu yeni cihazın tam olarak ne zaman satışa sunulacağı veya fiyatının ne kadar olacağı konularında ise herhangi bir bilgi vermedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.