Baldur's Gate III, 21 Eylül'de Mac kullanıcıları için geliyor

Baldur's Gate III'ü bilgisayarlarında oynamak isteyen Mac kullanıcılarının yalnızca birkaç gün daha beklemesi gerekiyor: Larian Studios, oyunun tam sürümünün 21 Eylül'de Mac için satışa çıkacağını duyurdu.

Baldur's Gate III, 21 Eylül'de Mac kullanıcıları için geliyor

Oyun OS işletim sistemi için aslında oldukça uzun bir süredir mevcuttu ancak yalnızca sınırlı ve erken erişim sürümü  olarak. Hayranlar oyunun yalnızca ilk perdesini oynayabiliyor ve geliştiricinin daha önce "yaklaşık 25 saatlik bağımsız içerik" olarak tanımladığı sürenin ötesine geçemiyorlardı. Yakında Mac oyuncuları, Ay Doğuşu Kuleleri'ne ulaşana ve üçüncü perdede sırlar açığa çıkana kadar oynamaya devam edebilecek.

Baldur's Gate III, bu ayın başlarında PlayStation 5 için çıkmadan önce, ilk olarak 3 Ağustos'ta Windows PC'ler için piyasaya sürüldü. Konsollar için bu, PlayStation 5'e özel olmaya devam ediyor ancak geliştiricinin Sony Entertainment ile anlaşma yapması nedeniyle değil. Olan şu ki, Larian Studios teknik bir engeli aşamadı ve oyunun PS5 için çıktığı gibi Xbox'ta da başlatılmasını engelledi.

Baldur's Gate III, 21 Eylül'de Mac kullanıcıları için geliyor

Microsoft'un, geliştiricilerin Series S ve Series X için yayımlanan oyunların aynı özelliklere sahip olmasını sağlamasını gerektiren kuralları bulunuyor. Larian Studios'un durumunda, oyunun bölünmüş ekran ortak çalışma özelliğinin daha az güçlü olan Series S'de çalışmasını sağlayamadı. Ancak Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer ile görüştükten sonra geliştiriciye, Series S oyununu yayınlama izni verildi.

Baldur's Gate III'ün Xbox versiyonunun henüz kesin bir çıkış tarihi yok ancak yıl bitmeden çıkması bekleniyor.