Oyun

Battlefield 5 hayal kırıklığı yarattı!

Battlefield'ın yeni oyunu Battlefield 5, satışlarda beklentileri karşılayamadı. İşte detaylar!


Electronic Arts'ın popüler serilerinden biri olan Battlefield'ın yeni oyunu Battlefield 5, satışlarda beklentileri karşılayamadı. Satış rakamlarını dünyayla paylaşan yayıncı şirket, Battlefield V'in 31 Aralık 2018 tarihine kadar toplamda 7.3 milyon adet sattığını duyurdu.

Battlefield 5 hayal kırıklığı yarattı!

Her ne kadar bu rakam çok düşük görünmüyor olsa da, EA'nin söz konusu oyundan beklentisi çok daha yüksek olduğundan satış rakamları yüzleri bu kez güldürmedi.

EA'nin bir önceki oyunu olan Battlefield 1, benzer süre aralığında 10 milyondan fazla satmıştı. İlk oyunla karşılaştırıldığında elbette Battlefield V'in satışlarında kayda değer bir başarı görülmüyor. 

Peki satışlar neden beklentilerin altında? Electronic Arts CFO'su Blake Jorgensen, satışlardaki düşüşü birkaç farklı nedene bağlıyor. 2018'in son çeyreğiyle ilgili yapılan mali değerlendirmeler sırasında konuşan Jorgensen,"Çıkış tarihinin Kasım ayına ertelenmesi maalesef satışları kötü etkiledi.

Battlefield V, tatil dönemine yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi nedeniyle çok daha sıkı bir rekabetle mücadele etmek zorunda kaldı." sözlerini kullandı.

Yorumlar
1isi
Firestorm‘un yani Battle Royale modunun Oyundan aylar sonra cikacak olmasindan dolayi
Cevapla
Doktor1
“Ekonomik savaşına bağlı dolar artışı” nedeniyle alım gücü azaldı. Ya da “mobil-tablet oyunu geliştirmesi” dolayı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.